SEX

Ryzyko samobójstwa wśród chorych na nowotwory układu moczowo-płciowego

Redaktor manIS.pl

Dla niektórych z nas opieka nad pacjentami chorymi na raka wiąże się z opieką fizyczną. Możemy zalecić operację naszym pacjentom z rakiem prostaty. Albo możemy zlecić określony schemat chemioterapii dla kobiety z rakiem jajnika. Oczywiście wiemy, że ich zdrowie psychiczne jest niezwykle ważne, ale mamy tendencję do skupiania się na naszej specjalizacji.

Jednak nowe badania opublikowane w czasopiśmie Cancer (wydawanym przez American Cancer Society) podkreślają znaczenie zdrowia psychicznego naszych pacjentów, zwłaszcza w kontekście ryzyka samobójstwa.

Grupa badaczy z Medical College of Georgia-Georgia Regents University i Vanderbilt University Medical Center donosi, że ryzyko samobójstwa wśród pacjentów z rakiem układu moczowo-płciowego "stanowi dylemat dla zdrowia publicznego".

Porównali oni wskaźniki występowania samobójstw wśród pacjentów z rakiem układu moczowo-płciowego z tymi w ogólnej populacji USA. Korzystając z danych pochodzących z bazy Surveillance, Epidemiology, and End Results (SEER), przyjrzeli się informacjom dotyczącym pacjentów z rakiem prostaty, pęcherza moczowego, nerki, jądra lub prącia w latach 1988-2010.

 

Zobacz wpisy
Dyskusja (0)