SEX

Jak praktykować bezpieczny seks w warunkach pandemii

Redaktor manIS.pl

Nawet najbardziej wszechstronny seks-ed prawdopodobnie pominąć rozdział o tym, jak mieć bezpieczny seks podczas globalnej pandemii. Bez względu na to, czy przygotowujesz się do tego, by w końcu spotkać się ze swoim Zawiasem, czy też niedawno rozbudziłeś iskrę starym płomieniem, prawdopodobnie myślisz o najbezpieczniejszych sposobach uprawiania seksu z kimś, kogo nie poddajesz kwarantannie.

"Randki i COVID nie działają dobrze razem", mówi dr Ross Bustle. "Ponieważ wirus rozprzestrzenia się przez kropelki z dróg oddechowych, łatwo jest być narażonym na te kropelki podczas intymności."

Jak mówi dr Ross, najbezpieczniejszy możliwy sposób na seks z kimś nowym w tej chwili jest nadal przez telefon. Od zamiany parujących tekstów do rozebrania się przez FaceTime, wirtualny hookup oznacza brak ryzyka skurczenia się dla wszystkich zainteresowanych.

Ale jeśli ty i twoja randka jesteście zainteresowani spotkaniem z IRL, i oboje przebadaliście negatywnie COVID i przedyskutowaliście ryzyko, oto 10 sposobów na ograniczenie potencjalnego narażenia podczas hookupu.

Zminimalizuj liczbę swoich partnerów seksualnych.
Kiedy nie znajdujesz się w sytuacji globalnej pandemii, nie ma ograniczeń co do tego, z iloma osobami "powinieneś" się tym zajmować. Ale w świetle COVID-19, dr Ross sugeruje zminimalizowanie liczby osób, z którymi sypiasz. W ten sposób ryzykujesz mniejsze narażenie na kontakt z wirusem i ograniczasz liczbę osób, które mógłbyś potencjalnie skażyć.

Porozmawiaj o swoich czynnikach ryzyka.
Według dr Natashy Bhuyan, dyrektor regionalnej firmy One Medical, jeśli twoja randka jest niezbędnym pracownikiem, który był na pierwszej linii frontu lub w barze, może mieć inne profile ryzyka w porównaniu z kimś, kto pracował w domu i nie wychodził. "Jest to okazja do zastanowienia się nad zgodą", mówi dr Bhuyan Bustle. "Jeśli jedna osoba świadomie ma COVID-19, ale nie ujawni jej partnerowi, narusza to jego zdolność do wyrażenia zgody".

Zbadaj się.
Sformułowanie, "Więc, kiedy byłeś ostatnio testowany?" ma zupełnie nowe znaczenie. Jeśli ty lub twoja randka mieliście objawy wirusa (gorączka, suchy kaszel, zmęczenie), ważne jest, aby odroczyć wszelkie terminy IRL i natychmiast poddać się badaniom. Jednakże, nawet jeśli czujesz się całkowicie zdrowy, Dr. Ross nalega, abyście oboje zostali przebadani na koronaawirusa, w przypadku gdy masz wirusa bezobjawowo. "Jeśli wynik będzie negatywny, oboje możecie być odizolowani przez 14 dni, a następnie poddać się ponownym badaniom", mówi dr Ross. "Jeśli oboje będziecie mieli wynik negatywny, możecie być w porządku, by być ze sobą blisko."

Powiedz o swojej kapsule kwarantanny.
"Za każdym razem, gdy rozszerzasz swoją bańkę towarzyską, zwiększasz swoje ryzyko dla COVID-19", mówi dr Bhuyan. "Jeśli mieszkasz ze współlokatorami, powinieneś ich powiadomić za każdym razem, gdy przyprowadzasz do domu kogoś, kto nie jest częścią twojej standardowej bańki społecznej." Jeśli narażasz się na ryzyko zarażenia się COVID-em, narażasz też na ryzyko ludzi, z którymi mieszkasz. Dr Ross sugeruje, abyś nie tylko sam poddał się badaniom, ale także upewnił się, że ty i współlokatorzy twojej randki poddali się badaniom i przestrzegali wytycznych dotyczących różnic społecznych. Chociaż może czuć się nieswojo, będąc z nimi bezpośrednio w związku z twoim życiem seksualnym lub statusem COVID, dr Ross mówi, że koniecznie trzeba być jak najbardziej przejrzystym. Jeśli współlokatorka nie czuje się dobrze, gdy łamiesz zasady socjalizacji, ważne jest, aby stworzyć plan, który będzie priorytetem dla komfortu wszystkich.

Rozważcie trzymanie się wzajemnej masturbacji.
Dotykanie się przed sobą może być świetnym sposobem na rozprzestrzenianie dobrych wibracji bez rozprzestrzeniania zarazków. "Masturbacja z odległości sześciu stóp może być najlepszym sposobem, by cieszyć się sobą osobiście, wiedząc, że żadne z was nie jest zagrożone przekazaniem COVID-19." Jak kolacja i przedstawienie, uważajcie to za lekcję i trochę kochania. Pokaż swojemu partnerowi, jak lubisz być dotykany i na co najlepiej reaguje twoje ciało". Jeśli masz na to ochotę, przynieś też do sypialni kilka swoich ulubionych zabawek lub podpowiedzi". (Jeśli dzielisz się zabawkami, upewnij się, że je dezynfekujesz!) To może być również świetny sposób na nawiązanie kontaktu z partnerami, którzy mają pozytywny wynik testu na STI lub nie byli testowani od jakiegoś czasu z powodu kwarantanny.

Załóż maskę i unikaj całowania.
ICYMI, Departament Zdrowia Nowego Jorku dosłownie zaleca noszenie maski i ograniczanie pocałunków w trakcie ich zakładania. Chociaż może to zabrzmieć niemożliwie (lub po prostu nie tak przyjemnie), dr Ross mówi, że może to być bezpieczniejszy sposób, aby się rozzłościć. "Jeśli któraś z kropel dostanie się do skóry, możesz niewinnie dotknąć kropelki, a następnie dotknąć oczu lub ust" - mówi dr Ross. Od stylu psa do odwróconej kowbojki, istnieje mnóstwo pozycji, które pozwalają na głęboką penetrację bez kontaktu twarzą w twarz z partnerem. Być może przynosisz krzesło do sypialni, więc ty i twój partner znajdujecie się na różnych wysokościach, albo kładziecie je na ścianie, więc nie kusi cię pocałunek. Chociaż uprawianie seksu z założoną maską może być nieco niezręczne, jeśli masz zamiar być w bliskim kontakcie fizycznym z kimś, noszenie maski może znacznie ograniczyć potencjalne rozprzestrzenianie się wirusa. Spróbuj się z tego śmiać, wiedząc, że Ty i Twoja randka stawiacie na pierwszym miejscu swoje bezpieczeństwo.

Należy stosować metody ochrony przed barierami.
W dzisiejszych czasach pytanie o to, czy mają "ochronę" może odnosić się do środków ochrony indywidualnej. Podczas gdy ważne jest, aby nosić maskę w trakcie jej zakładania, obaj lekarze podzielają opinię, że używanie prezerwatyw lub zapór dentystycznych jest (nadal) równie ważne, jak ograniczanie (lub całkowite pominięcie) seksu oralnego lub analnego. "Unikaj wszelkich kontaktów seksualnych, które wiążą się z ekspozycją na wydzielinę z pochwy, nasienie lub kał" - mówi dr Ross. Dr Bhuyan zauważa, że chociaż istnieją ograniczone dowody na to, że wirus może być przenoszony przez nasienie lub płyny pochwowe, badania wykazały, że wirus może być wykryty w nasieniu.

Umyj ręce i weź prysznic (sam).
Ponieważ wirus może się tak łatwo rozprzestrzeniać, ważne jest, aby wziąć prysznic i umyć ciało przed i po seksie. "Chcesz się upewnić, że jesteś tak czysty, jak tylko możesz być przed i po", mówi dr Ross. Chociaż możesz ulec pokusie wzięcia parnego prysznica z randką, dr Ross powtarza, jak ważne jest noszenie maski i ograniczanie pocałunków i kontaktów twarzą w twarz. Nadal konieczne jest mycie rąk przed i po (przez co najmniej 20 sekund).

Oczyszczajcie swoje otoczenie.
Dr Ross podkreśla również, jak ważna jest sanityzacja otoczenia. "Używajcie środka dezynfekującego na twardych powierzchniach i upewnijcie się, że wasze prześcieradła i pościel są myte i czyszczone przed i po aktywności seksualnej", mówi dr Ross. Jeśli wiesz, że zbliża się twoja randka, zmyj wszystko dobrze i wrzuć prześcieradła do prania. Po wyjściu na zewnątrz, odkaż wszystko jeszcze raz.

Znasz swoje granice.
Jak w przypadku wszystkich spotkań seksualnych, sprawdź ze sobą i swoją randką, jakie masz granice i poziom komfortu, zanim to zrobisz. Dr Bhuyan podziela pogląd, że dla osób o podwyższonym ryzyku (osoby z obniżoną odpornością, osoby z chorobami nerek itp.) bardzo ważne jest podjęcie środków ostrożności i ograniczenie ich narażenia na działanie wirusa. Nie musisz odczuwać presji, aby zrobić cokolwiek, co nie do końca ci odpowiada, i zawsze możesz powiedzieć swojej randce, że wolałbyś, aby przez jakiś czas wszystko było cyfrowe.

 

Zobacz wpisy
Dyskusja (0)