CIEKAWOSTKI

Procedury powiększenia penisa są "ryzykowne" i często nieskuteczne, lekarze ostrzegają.

Redaktor manIS.pl

"Deformacja prącia, skracanie się i zaburzenia erekcji" wszystko może się zdarzyć po operacji.

Ponieważ mniej niż połowa mężczyzn i kobiet w Wielkiej Brytanii uprawia seks przynajmniej raz w tygodniu, przejście przez suchy okres może często prowadzić do zakwestionowania swojego podejścia, a czasami nawet wyposażenia.

Jako że apetyt mężczyzn na zabiegi kosmetyczne i operacje wzrasta z roku na rok, są szanse, że myślałeś o tym, co można zrobić, aby ulepszyć swojego penisa. Nowe badania wykazały jednak, że mężczyźni, którzy idą pod nóż w imię bardziej imponującego członka są zwykle nieszczęśliwi po tym i często doświadczają "deformacji prącia, skracania i zaburzenia erekcji".

Naukowcy z King's College London spojrzeli na badania, które zbadały ponad 1000 procedur powiększania penisa u mężczyzn i stwierdzili, że 80 procent pacjentów było niezadowolonych z wyników operacji. Co dziwne, niektórzy mężczyźni pozostali z "oszpeconymi" lub nawet mniejszymi penisami.

Przy procedurach, które kosztują ponad 30.000 funtów, rzeczywiste korzyści są niewielkie i dalekie od siebie. "Ogólne wyniki leczenia były słabe, z niskim wskaźnikiem zadowolenia i znacznym ryzykiem poważnych powikłań, w tym deformacji prącia, skrócenia i zaburzeń erekcji", stwierdzili autorzy badania.

Opublikowane w czasopiśmie Sexual Medicine Reviews, analiza znalazła "skąpy" dowód, że procedury penisa produkują pożądany wynik.

"Te procedury prawie nigdy nie powinny być wykonywane", powiedział Gordon Muir, urolog w King's College Hospital w Londynie. "Mogą kosztować do 30.000 funtów, a nawet 40.000 funtów, często człowiek kończy z penisem, który jest zniekształcony i nie ma więcej niż 20% wskaźników zadowolenia z tych procedur".

Muir uważa, że prywatni dostawcy usług medycznych oferujący operację powiększenia penisa są "szarlatanami" i "żerują na tych bezbronnych mężczyznach" poprzez kasowanie na "zespół prysznica", niepokój spowodowany obsesją mężczyzn na punkcie ich rozmiaru penisa.

Co najważniejsze, badania z King's College London wykazały, że mężczyźni pod nożem prawie zawsze mają "przeciętnego rozmiaru penisa, ale uważają, że ich rozmiar jest nieadekwatny".

"Naszym zdaniem tylko mężczyźni, którzy zostali w pełni ocenieni występujących problemów technicznych, powiedzieli prawdę na ten temat i poddali się pełnej ocenie psychologicznej, powinni to rozważyć", powiedział Muir.

 

Zobacz wpisy
Dyskusja (0)