SEX

Problemy zdrowotne - Zaburzenia erekcji

Redaktor manIS.pl

Jakie problemy zdrowotne są związane z ED?

Upośledzony przepływ krwi, albo do lub z penisa, jest najczęstszą przyczyną ED. Różne choroby, takie jak cukrzyca, wysokie ciśnienie krwi i stwardnienie tętnic (miażdżyca), mogą wpływać na przepływ krwi. W rzeczywistości, miażdżyca powoduje około 40% ED u mężczyzn w wieku powyżej 50 lat.

Choroby wpływające na układ nerwowy mogą zakłócać zdolność organizmu do przetwarzania sygnałów stymulacji seksualnej, również powodując ED. Uszkodzenia nerwów w wyniku udarów lub urazów kręgosłupa, a także inne zaburzenia neurologiczne, takie jak stwardnienie rozsiane i choroba Parkinsona, zmieniają zdolność mózgu do reagowania na bodźce seksualne, potencjalnie uniemożliwiając erekcję.

  • Cukrzyca jest chorobą, która wpływa zarówno na układ naczyniowy, jak i nerwowy. Około 50% pacjentów z cukrzycą, niezależnie od jej typu, ma ED.
  • ED może również wynikać z pękniętej lub zmiażdżonej miednicy, która pozostawia nerwy lub tętnice mężczyzny uszkodzone, hamując przepływ krwi do penisa.
  • Podobnie, niektóre rodzaje operacji miednicy i radioterapii, takie jak te stosowane w leczeniu raka prostaty, pęcherza moczowego lub odbytnicy, mogą powodować ED.
  • Zaburzenia endokrynologiczne, takie jak niski poziom testosteronu lub problemy z tarczycą lub przysadką mózgową, mogą również powodować brak równowagi hormonalnej i problemy z erekcją.
  • Choroby takie jak choroba Peyronie'go, stan zapalny, który produkuje blizny w penisie, powodując, że krzywi się lub wygina, może również przyczynić się do ED.
  • Czasami, leki podjęte w celu leczenia chorób są za ED. Terapie ciśnienia krwi, takie jak beta-blokery, niektóre leki na serce, niektóre leki na chorobę wrzodową, leki nasenne i antydepresanty mieszczą się w tej klasyfikacji.
  • Wybór stylu życia może również przyczynić. Nadużywanie alkoholu lub innych leków, zła dieta i palenie papierosów mogą być związane z chorobami naczyniowymi, stwardnieniem tętnic i wysokim ciśnieniem krwi - wszystkie z nich są z kolei związane z ED.
  • Inne przewlekłe stany chorobowe związane z ED obejmują: przewlekłą niewydolność nerek; niewydolność wątroby; chorobę Alzheimera; bezdech senny; i przewlekłą obturacyjną chorobę płuc.

Bardzo często przyczyną ED jest kombinacja kilku czynników. Wraz ze wzrostem liczby czynników ryzyka lub warunków często prowadzących do ED, ryzyko wystąpienia ED u mężczyzny wzrasta odpowiednio.

Zobacz wpisy
Dyskusja (0)