SEX

Częste przyczyny - Zaburzenia erekcji

Redaktor manIS.pl

Jakie są najczęstsze przyczyny ED?

Erekcja odzwierciedla złożoną interakcję mózgu z penisem/obszarem miednicy. Nerwy i substancje chemiczne powodują, że mięśnie penisa rozluźniają się i umożliwiają przepływ krwi do penisa w celu zwiększenia, co skutkuje erekcją. Wszystko, co zakłóca ten skomplikowany proces może powodować ED.

Do najczęstszych przyczyn ED należą:

  • Zaburzenia fizjologiczne: cukrzyca, wysokie ciśnienie krwi, podwyższenie poziomu cholesterolu i niektóre choroby układu krążenia mogą blokować naczynia krwionośne i upośledzać przepływ krwi do penisa.
  • Niektóre problemy hormonalne i leki mogą również powodować ED.
  • Udar mózgu lub stwardnienie rozsiane, na przykład, może zakłócić zdolność mózgu do komunikowania się z resztą ciała. Taki brak komunikacji podczas funkcjonowania seksualnego może powodować ED. Jeśli różne obszary mózgu, nerwy lub rdzeń kręgowy są uszkodzone, właściwe komunikaty nie będą przekazywane do penisa.
  • Psychologiczne: ED może wynikać z problemów w związku, lęku przed wykonaniem, stresu (zawodowego, rodzinnego, finansowego), historii wykorzystywania seksualnego, poczucia winy lub strachu związanego z zachowaniami seksualnymi, depresji lub innych chorób psychicznych.
Zobacz wpisy
Dyskusja (0)