SEX

Mój partner dochodzi za szybko. Jak sprawić, by seks trwał dłużej?

Redaktor manIS.pl

Nie denerwuj się, jest wiele możliwych rozwiązań.

Zmysłowy chłopak całuje ładne dziewczęce ciało ciesząc się grą wstępną przed kochaniem, kochankowie pieszczą się w łóżku na romantycznym preludium seksualnym, szczęśliwa półnaga młoda para o czułej intymnej chwili w domu
P: Moje orgazmy partnerskie naprawdę szybko. Co mogę zrobić, żeby seks trwał dłużej?

Wyjaśnijmy sobie jedną rzecz: Nie ma nic złego w szybkim, powolnym orgazmie, czy gdzieś pomiędzy. Jeśli jednak czas, jaki twój partner poświęca na orgazm, ma negatywny wpływ na twoje zadowolenie seksualne, to są kroki, które oboje możecie podjąć, aby pomóc! Przyjrzyjmy się rzeczom, które możecie zrobić, rzeczom, które mogą zrobić i rzeczom, które możecie zrobić razem.

Podczas gdy niektórzy ludzie z pochwami mają problem z orgazmem szybciej niż by chcieli, jest to o wiele bardziej powszechne dla osób z penisami. Podczas gdy nie ma solidnych badań na ten temat, specjaliści medyczni szacują, że około jedna na trzy osoby z penisami doświadcza "przedwczesnego wytrysku" (PE) w pewnym momencie swojego życia, według Mayo Clinic.

Jeśli chodzi o przedwczesny wytrysk z penisa, są rzeczy, które może zrobić twój partner: leki, masturbacja, stosowanie środka znieczulającego i terapii. Chociaż nie ma jeszcze żadnych leków, które konkretnie leczą WF, jednym z efektów ubocznych niektórych selektywnych inhibitorów wychwytu zwrotnego serotoniny (SSRI, aka antydepresanty) jest opóźnianie orgazmu. Dla niektórych osób jest to błąd, a nie funkcja, ale ludzie doświadczający WF czasami wybrać do podjęcia tych leków z tego powodu.

Inną opcją - i to zdecydowanie mniej intensywną - jest to, że Twój partner może się masturbować zanim wy dwoje uprawicie seks z partnerem. Oczywiście, ta metoda zależy od tego, kiedy będziesz uprawiać seks, jak również od tego, kiedy Twój partner będzie miał oporny okres (jest to czas po orgazmie, podczas którego ktoś nie może ponownie uzyskać erekcji), więc wymaga to trochę planowania. Ale jeśli są to czynniki, które możesz ćwiczyć, masturbacja przed seksem z partnerem może pomóc w dłuższym czasie.


Niektóre osoby decydują się również na stosowanie środków znieczulających do swoich penisów. Można je dostać w dziale zdrowia seksualnego (jak np. przy zakupie prezerwatyw) w aptece. Zmniejszające się uczucie w penisie może pomóc osobie, która dostanie przesadnie przyspieszonego orgazmu opóźniającego. Jedynym minusem jest to, że niektóre osoby donoszą, że utrata doznań jest zbyt duża i trudniej jest utrzymać erekcję. To na pewno jest akt równoważenia.

Wreszcie, niektórzy ludzie, którzy doświadczają WF, mogą pracować po nim z terapią. Jedno z badań, które objęło 58 osób doświadczających WF, wykazało, że uczęszczanie na terapię dwa do trzech razy w tygodniu, w sumie sześć razy, wyraźnie pomogło prawie 80% uczestników. Terapeuta może pomóc partnerowi w odkryciu podstawowych problemów psychologicznych, które mogą przyczynić się do jego szybkiego orgazmu.

Są też rzeczy, które wy dwoje możecie robić jako para, kiedy uprawiacie seks z partnerem. Jedną z nich jest skupienie się na Tobie i Twoim orgazmie zanim zrobisz jakikolwiek akt seksualny, który doprowadzi do wytrysku Twojego partnera. Potem, kiedy skończysz, możesz mieć penisa w pochwie lub seks analny lub oralny - lub cokolwiek to jest, co naprawdę sprawia, że twój partner idzie.

Kolejną rzeczą, którą możesz zrobić, to zatrzymać się i zacząć podczas stosunku. Dokładnie tak to brzmi - twój partner wchodzi do twojego ciała, porusza się, a następnie zatrzymuje się, gdy zaczyna się czuć naprawdę podniecony. To daje im czas na uspokojenie się trochę przed kontynuacją. Możesz wykorzystać ten zatrzymany czas jako zapowiedź większej aktywności, nawet dotykając siebie i/lub rozmawiając z brudasami, aby utrzymać się w odpowiedniej przestrzeni w głowie.

Wreszcie, twój partner może dać ich penisa ściskać, gdy myślą, że są blisko orgazmu. (Albo można nawet zrobić to dla nich!) Kiedy mają zamiar zakończyć, mogą chwycić penisa między żołędziami i wału i ściskać przez 30 sekund. Na pewno jest to przerwa w akcji, ale można to zrobić kilka razy podczas seksu, opóźniając orgazm.

Jeśli szybkością do orgazmu twój partner cię rozprasza, nie musisz już rozpaczać! Jest wiele możliwych rozwiązań. Wszystko, co musisz zrobić, to pracować nad tym razem.

 

Zobacz wpisy
Dyskusja (0)