SEX

Jak opóźnić wytrysk

Redaktor manIS.pl

Walczysz o to, by mieć wszystko pod kontrolą? Mamy lekarstwo

Przedwczesny wytrysk jest najczęstszą męską dysfunkcją seksualną. Badania sugerują, że dotyczy ona od 20 do 30 procent mężczyzn i może powodować lęk, depresję i oczywiście problemy w związku. I chociaż nie ma uniwersalnej definicji, wytrysk jest zwykle uważany za przedwczesny, jeśli występuje w ciągu 2 minut od stosunku,

Wytrysk jest zwykle uważany za przedwczesny, jeśli nastąpi w ciągu 2 minut od stosunku.

Ważne jest, aby zdać sobie sprawę, że każdy mężczyzna przychodzi szybciej, niż od czasu do czasu chce, a niektóre kobiety mogą mieć nierealistyczne oczekiwania co do tego, jak długo mężczyzna powinien trwać. W rzeczywistości jest bardzo niewielu facetów, którzy są w stanie oderwać się na dłużej niż garść minut bez pewnego dostosowania się do ich stymulacji.

Mało prawdopodobne jest, abyś ustanowił rekord wytrwałości, jeśli czujesz się szczególnie rozpalony, lub jeśli minęło trochę czasu od ostatniego seksu. Ale to jest tylko klasyfikowane jako "dysfunkcja", jeśli czujesz, że nigdy nie masz żadnej kontroli i zawsze przychodzisz po zaledwie kilku minutach stymulacji.


Przyczyny przedwczesnego wytrysku

Jak już wspomnieliśmy, przedwczesny wytrysk jest powszechny wśród mężczyzn i choć może być frustrujący, nie powinien być powodem do zmartwień. To tylko pogorszy sprawę. Warto też zrozumieć niektóre z powodów, dla których może się zdarzyć, że trochę za wcześnie będziesz strzelał z bramy. Kiedy poznasz już niektóre z tych przyczyn, być może będziesz w stanie im przeciwdziałać.

Brak doświadczenia seksualnego: Każdy musi gdzieś zacząć. I tak, praktyka naprawdę czyni mistrza.

Problemy z obrazem ciała: Brak zaufania może prowadzić do braku kontroli.

Wychowanie fizyczne może również powodować inne problemy, takie jak problemy w związku, stres, a nawet poczucie winy.

Jak leczyć przedwczesny wytrysk?

Obecnie na rynku istnieją trzy różne rodzaje traktowania. Jeśli zdecydujesz się na terapię psychoseksualną, będziesz pracował z terapeutą nad programem behawioralnym o nazwie "stop/start", który pomoże Ci lepiej rozpoznać "punkt nieuchronności" i zmienić swoją technikę, aby opóźnić jego osiągnięcie.

Czy przedwczesny wytrysk jest nawet problemem?

Alternatywnie, można otrzymać kremy i żele do znieczulenia miejscowego. Niektóre marki opracowują obecnie prezerwatywy z żelem benzokainowym, który opóźnia orgazm. Jeśli problem jest poważny, lekarz rodzinny może przepisać lek, który spowalnia reakcję wytrysku.

Wszystkie te zabiegi okazały się skuteczne, w mniejszym lub większym stopniu, ale wszystkie mają swoje wady. Terapia psychoseksualna jest czasochłonna i może być trudna do znalezienia terapeuty seksualnego w Twojej okolicy. Lokalne środki znieczulające zmniejszają wrażliwość (i Twojego partnera), a nie budują tolerancji na większe pobudzenie. Ponadto, wszystkie leki wywołują skutki uboczne.

Kiedy powinieneś zobaczyć się z Doktorem?

Jeśli czujesz, że sytuacja nie poprawia się, idź i porozmawiaj z lekarzem, który może polecić Cię doradcy lub terapeucie specjalizującemu się w związkach seksualnych. Jeśli uznają to za konieczne, mogą przepisać Ci kurs tabletek lub kremów.

NHS opublikowała również kilka pomocnych porad dotyczących przedwczesnego wytrysku.

Jak zapobiegać przedwczesnemu wytryskowi?

Jeśli znajdziesz wilka, który wściekle puka do drzwi, możesz spróbować go uspokoić.

  • Masturbować godzinę lub dwie przed uprawianiem seksu
  • Używaj prezerwatyw, które zostały zaprojektowane w celu opóźnienia wytrysku.
  • Przestań. Zrób sobie przerwę.
  • Ściskanie: jeśli czujesz, że strzał jest w drodze, ściskaj głowę penisa przez 10 do 20 sekund. Uściskanie ograniczy twoją erekcję, a tym samym twój orgazm.

 

Zobacz wpisy
Dyskusja (0)