SEX

Cieszyć się seksem latem

Redaktor manIS.pl

"Summer loving had me a blast Summer loving happened so fast"

Bez wątpienia słyszałeś ten słynny hołd dla letniego romansu z 1978 roku śpiewany przez Olivię Newton-John i Johna Travoltę w filmie "Grease". I chociaż letnie kochanie może być wybuchowe, istnieją dobre powody, aby zaplanować z wyprzedzeniem swoje eskapady. Innymi słowy, zastanów się zanim stanie się to "tak szybko".

Dziś przejdźmy do niektórych pojęć dotyczących seksu w lecie, z których możesz nie zdawać sobie sprawy - lub o których nie myślisz.

Po pierwsze, podstawy

Zanim omówimy te wyzwania, zacznijmy od kilku podstaw. Dobry seks to bezpieczny seks. Oznacza to, że oboje partnerzy zgadzają się na to, zanim dojdzie do jakiejkolwiek aktywności seksualnej. Używanie prezerwatyw i wkładek higienicznych podczas każdego aktu seksualnego. Znajomość historii seksualnej partnera i powstrzymanie się od seksu, jeśli jedno z was ma infekcję przenoszoną drogą płciową (STI) lub myśli, że mogło być na nią narażone.

Tego lata bezpieczny seks jest jeszcze ważniejszy. SARS-CoV-2 (zwany również koronawirusem) - wirus, który wywołuje COVID-19 - jest coraz częściej spotykany w Ameryce Północnej i nawet społeczności, które spowalniają jego rozprzestrzenianie się, muszą zachować ostrożność. Z tego powodu eksperci zalecają ograniczenie liczby partnerów seksualnych, unikanie przygodnego seksu i uprawianie seksu tylko z partnerem, z którym się mieszka. (Zobacz więcej wskazówek dotyczących bezpiecznego seksu podczas pandemii tutaj).

Seks w plenerze

Myślisz o seksie al fresco? Zanim zaczniesz cokolwiek robić, upewnij się, że znasz lokalne, stanowe, prowincjonalne i krajowe przepisy dotyczące lubieżności i nagości. Bądź gotów zaakceptować konsekwencje, jeśli zostaniesz przyłapany.

Kiedy już to ustalicie, zastanówcie się, gdzie odbędzie się wasze spotkanie.

Seks w wodzie

Czy ty i twój partner fantazjowaliście o seksie w oceanie, w basenie, jeziorze, rzece lub strumieniu? Lato to świetny czas, aby tego spróbować, ale pamiętaj o tych kwestiach:

  • Zabierz ze sobą silikonowy lubrykant. Można by pomyśleć, że woda sprawi, że pochwa będzie wystarczająco mokra, ale tak nie jest. Woda w rzeczywistości zmywa naturalny lubrykant kobiety. Silikonowy lubrykant powinien załatwić sprawę. (Jeśli uprawiacie seks analny, powinniście używać lubrykantu bez względu na to, gdzie odbywa się seks). Bądź ostrożny z prezerwatywami. Załóż prezerwatywę przed wejściem do wody i upewnij się, że jest dobrze dopasowana. Jeśli nie jest, może napełnić się wodą jak balon. Możesz chcieć przytrzymać ją na miejscu podczas seksu, aby się nie zsunęła.
  • Jeśli używasz prezerwatyw lateksowych, unikaj chlorowanej wody. (Nie jesteś pewna, czy używasz prezerwatyw prawidłowo? Zobacz listę najczęstszych błędów). Obserwuj otoczenie, zwłaszcza jeśli jest ciemno. Jeśli uprawiasz seks w nieznanym otoczeniu, postaraj się znaleźć stabilną powierzchnię z dala od skał lub potłuczonego szkła. Jeśli jesteś w basenie, uważaj, żeby nie poślizgnąć się na dnie.

Seks na plaży

Wiele par fantazjuje o kochaniu się, gdy wokół nich szumi ocean. A może chcesz ukryć się na wydmach, aby spróbować swoich sił. Jeśli jesteś na plaży, pamiętaj, aby:

  • Zostań na ręczniku lub kocu. Piasek w genitaliach, np. między wargami sromowymi kobiety, może być dość niewygodny. Upewnij się, że po wszystkim dokładnie się umyjesz.
  • Stosuj krem z filtrem przeciwsłonecznym. Części ciała, które nie są często wystawiane na działanie promieni słonecznych, mogą być szczególnie narażone na ich działanie.
  • Upewnij się, że masz pod ręką krem z filtrem przeciwsłonecznym. Możesz nawet włączyć go do swojej gry wstępnej.

Seks na plaży

Seks w lesie

Myślisz o schowaniu się za skałą, aby zaznać trochę przyjemności podczas wędrówki? To kolejny moment, aby zabrać ze sobą ręcznik lub koc i uważać na stopy. Ale jest jeszcze kilka innych rzeczy, które należy wziąć pod uwagę w lesie:

  • Używaj środków odstraszających owady. Spray na pluskwy nie jest szczególnie romantyczny, ale twoje ciała mogą być pożywką dla komarów, czarnych much i innych owadów czekających na przekąskę. W podobny sposób upewnij się, że w okolicy nie ma gniazd owadów (takich jak pszczoły, mrówki, szerszenie czy osy), zwłaszcza w kłodach lub w ziemi.
  • Uważaj na inne zwierzęta. Jeśli Twoja lokalizacja jest szczególnie odległa, zastanów się, z jakimi innymi stworzeniami możesz dzielić swoją przestrzeń, zwłaszcza jeśli przyniosłeś ze sobą jedzenie.

Seks w gorące dni

Być może ty i twój partner jesteście całkowicie zadowoleni z pozostania w domu. Jeśli nie macie klimatyzacji, seks może stać się niewygodny, gdy temperatura ciała wzrośnie. Niektóre pary ochładzają się, uprawiając (ostrożnie) seks pod prysznicem. Inne eksperymentują z kostkami lodu. Możesz też spróbować włożyć na chwilę prześcieradło do zamrażarki lub uprawiać seks na chłodnej powierzchni, np. na podłodze wyłożonej kafelkami.

Po prostu się ciesz

Jeśli chodzi o seks latem, możesz puścić wodze fantazji. Możecie zaplanować coś wyszukanego z wyprzedzeniem lub zobaczyć, gdzie wasze pragnienia zaprowadzą was bardziej spontanicznie. Bądźcie bezpieczni, ale bawcie się dobrze!

 

Zobacz wpisy
Dyskusja (0)