SEX

Korek analny - jakie gadżety erotyczne wybrać ze sklepu erotycznego [część 1]

Redaktor manIS.pl

Seria o gadżetach erotycznych z sex shopu [część 1]

Korek analny ze sklepu erotycznego 

Korek analny ze sklepu erotycznego - jaki wybrać?

Korek analny (https://eroprezent.pl/korki-analne) to seksualny gadżet, którego używają zarówno kobiety jak i mężczyźni. Zatyczka, która najczęściej ma charakterystyczny stożkowaty kształt umieszczana jest w odbytnicy by dostarczać przyjemności oraz podniecenia. Często może ona służyć do przygotowywania stosunku analnego. Kontakty analne bywają trudne szczególnie dla osób, które są niedoświadczone i przystępują do nich bez odpowiedniego przygotowania. Problemem okazuje się tutaj nie tylko bariera psychiczna, ale także ból czy krwawienie, które będzie wynikać  podrażnienia mięśnia zwieracza odbytu. Używanie korków analnych to sposób na to, by takich nieprzyjemności unikać choć oczywiście trzeba mieć świadomość, że niekiedy może to powodować zdrowotne problemy.

Korek analny – do czego służy?

Korek analny – do czego służy?

Korek analny będzie przypominał inne popularne gadżety erotyczne szczególnie sztuczne członki czy wibratory. Jednak jest krótszy i ma charakterystycznych stożkowaty kształt, który zwęża się na jednym z końców, co ułatwia całkowite wsunięcie zatyczki do odbytnicy.

Rozmiar korka analnego

Rozmiar, a także zaokrąglone czubki będą minimalizować ryzyko uszkodzeń wrażliwych części ciała czyli odbytu, odbytnicy czy esicy – najbardziej krętego odcinka jelita grubego, który ma około 40 cm i rozpoczyna się na wysokości grzebienia biodrowego, a kończy się przechodząc  odbytnicę na krążku między kręgowym.

Materiał z jakiego wykonany jest korek analny

Korki analne najczęściej wykonuje się z gładkich materiałów jak silikon, plastik, metal, drewno, kamień, szkło. Wykonuje się je w takiej formie, dzięki której uniknąć można niebezpieczeństw jeśli chodzi o urazy czy podrażnienia odbytnicy. Koniec, który nie służy penetracji będzie spłaszczonych i dzięki temu zwieracz odbytu będzie  utrzymywał korek na miejscu oraz chroni przed jego wysunięciem.

Różne rodzaje korków analnych

Różne rodzaje korków analnych

Korki analne są dostępne w wielu rożnych kształtach, kolorach oraz  rozmiarach. Osobom, rozpoczynającym dopiero przygodę z takimi gadżetami raczej proponuje się małe zatyczki, które nie będą powodować urazów w okolicach odbytu. Liczne grono zwolenników np. wśród fetyszystów i wielbicieli doświadczeń sadomasochistycznych maja korki analne z ogonem, a dokładniej takie zatyczki, które maja puszysta kitę, która imituje ogon zwierzaka – lisa, królika, konia czy świni. Takie akcesoria mogą skutecznie urozmaicić życie seksualne, jednak podobnie jak w przypadku korków analnych trzeba będzie pamiętać o kwestiach higieny, po każdorazowym użyciu należy dokładnie myć ten przyrząd w ciepłej wodzie z mydłem. Wszystkie opisane rodzaje korków analnych można kupić wchodząc na sklep erotyczny eroprezent.pl.

Korek analny na co dzień? Analna przyjemność.

Korek analny na co dzień? Analna przyjemność.

Korki analne są przez najbardziej zagorzałych miłośników stosowane nie tylko w czasie zabaw seksualnych, ale mogą być także noszone także na co dzień i wyjmowane wyłącznie podczas pobytu w toalecie, współżycia czy w trakcie masturbacji. Zdaniem niektórych użytkowników korków analnych może to zapewnić pobudzenie i dużą dawkę przyjemności.

Korki analne, które stosowane są na co dzień powinny być wykonywane ze szkła, stali, aluminium albo też innego materiału, który nie będzie powodował podrażnień i reakcji alergicznych, co może się zdarzyć w przypadku zatyczek gumowych albo silikonowych. Zdecydowanie powinniśmy zapomnieć o tworzeniu korków analnych w domowych warunkach z surowców, które będziemy mieli pod ręką.

Niektórzy sami je odlewają w domowych warunkach z silikonu, ale jednak takie działanie raczej nie będzie odpowiednie. Tak przygotowany korek może być nawet niebezpieczny i dlatego trzeba być bardzo ostrożnym, kupować wyłącznie specjalnie produkowane korki, które będą faktycznie w pełni bezpieczne.

Zbyt częste stosowanie korka analnego!

Zbyt częste stosowanie korka analnego!

Należy także pamiętać, że zbyt długie używanie korka grozi różnymi dolegliwościami, może rozwijać się szczelina odbytu co będzie objawiać się bólem i krwawieniem w czasie oddawania stolca, pojawić się może świąt, pieczenie wrażenie dyskomfortu w okolicach odbytu oraz krocza pojawia się ciągłe uczucie silnego parcia na stolec. 

Korek analny a tak naprawdę jego nadużywanie może zaburzać funkcjonowanie zwieracza odbytu a więc grupy mięśni, które będą blokować wydostawanie się kału, co dalej prowadzi niekiedy do nietrzymania stolca. Kroki analne powodują czasami także nadmierne naprężenie się naczyń żylnych w okolicach odbytu co powoduje obrzęk i ucisk na otaczające nerwy, a dalej może powodować mogą pojawienie się hemoroidów, zwanych żylakami odbytu. Pojawiać się może ostry ból a także swędzenie i uczucie występowania wilgoci w okolicach odbytu. Chory ciągle ma wrażenie niepełnego wypróżnienia.  

Korek analny z diamentem

Korek analny z diamentem

Korki analne z kolorowymi kryształkami, które imitują np. diamenty są ciekawą formą biżuterii erotycznej. Jednak o walorach takich zatyczek nie powinien decydować tylko wygląd, ale głównie to jak działają na zdrowie. Najbardziej przyjazny skórze oraz niepowodujący podrażnień jest korek wykonany z bardzo dobrej jakości stali nierdzewnej oraz ewentualnie wykonany ze szkła. Musi mieć także odpowiednia wielkość oraz ergonomiczny kształt, który będzie pozwalał na dopasowanie do odbytnicy i nie będzie powodował dyskomfortu.

Pompowany korek analny

Niektóre korki analne zwykle wykonywane z lateksu mają ręczna pompkę i zawór spustowy, co sprawia, że bez większych trudności będzie można dopasować rozmiar zatyczki do własnych potrzeb. Czasem takie produkty mają także przyssawkę, która pozwala na montowanie na gładkiej powierzchni. Jeśli korek ma również wibracje to będzie gwarantował większe doznania seksualne

Informacje ogólne o seksie analnym za źródłem

Zobacz wpisy
Dyskusja (0)