SEX

Jak kobiety czują się w Orgazmach?

Redaktor manIS.pl

Jednym ze słów, które jest często używane do opisywania kobiecych orgazmów jest "nieuchwytny". Czasami są łatwe do osiągnięcia, czasami nie. Mogą być napędzane zarówno przez fizyczną stymulację, jak i emocjonalną więź. Mogą nie zdarzać się cały czas. Mogą nie zdarzać się w ogóle. Albo mogą się zdarzyć wiele razy w jednym spotkaniu.

Rzeczywiście, kobiece orgazmy mogą być tajemnicze. Ale to nie przeszkadza badaczom dowiedzieć się o nich czegoś więcej, nawet do tego stopnia, że proszą ochotników, aby czerpali przyjemność z pracy w maszynie MRI do badań naukowych.

W zeszłym roku zespół naukowców z Finlandii przeanalizował wyniki pięciu badań płci przeprowadzonych w latach 1971-2015. Skupiając się na orgazmach, zespół przyjrzał się historii kobiet z orgazmem i temu, co miało największe znaczenie dla nich i ich partnerów. W sumie w projekcie wzięło udział ponad 10 000 mężczyzn i kobiet. Wyniki zostały opublikowane w czasopiśmie Socioaffective Neuroscience and Psychology.

W tym poście przyjrzymy się bliżej temu, co odkryli naukowcy, a więcej szczegółów na ten temat znajdziemy w późniejszym poście na blogu. (Uwaga: Nie wszystkie ankiety zadały te same pytania. W niektórych przypadkach wyniki odnoszą się tylko do jednej ankiety).

Pierwsze Orgazmy

Większość kobiet miała swoje pierwsze orgazmy poprzez masturbację; dla niektórych nastąpiły one przed 13 rokiem życia. Jednak pierwsze orgazmy podczas stosunku płciowego zdarzały się zazwyczaj w późniejszym wieku. Średnia wieku kobiet podczas pierwszego stosunku wynosiła 17 lat. Tylko jedna czwarta z nich miała pierwszy orgazm podczas pierwszego roku partnerskiej aktywności seksualnej. (Dla kontrastu, trzy czwarte mężczyzn doświadczyło orgazmu w tym pierwszym roku).

Jak kobiety odczuwają orgazmy

Znaczenie orgazmów

Około 60% kobiet powiedziało, że posiadanie orgazmu było "raczej ważne", podczas gdy mniej niż 20% czuło, że orgazmy były "bardzo ważne". Około 10% nie uważało, że orgazmy są w ogóle ważne.

Wśród kobiet, które oceniały orgazmy jako bardzo ważne, około 30% miało wiele orgazmów podczas ostatniego stosunku.

Wśród kobiet, które nie uważały orgazmów za ważne, tylko 13% osiągnęło kulminację podczas ostatniego stosunku. Jedno z badań wykazało, że kobiety w tej kategorii mogą przywiązywać mniejszą wagę do orgazmów jako "sensownej strategii radzenia sobie". Innymi słowy, jeśli kobiety nie cenią orgazmów, nie będą zawiedzione, że ich nie mają.

Prawie wszystkie kobiety uważały, że pomoc partnerowi w osiągnięciu orgazmu jest ważna.

Ścieżki prowadzące do orgazmu

Czterdzieści osiem procent kobiet powiedziało, że łatwiej osiągnęły punkt kulminacyjny podczas masturbacji niż podczas stosunku płciowego. W przypadku 14% było odwrotnie, a w przypadku 17% obie metody były równie skuteczne.

Czy stymulacja pochwy lub łechtaczki była bardziej skuteczna? Ponad połowa kobiet powiedziała, że zazwyczaj osiągały orgazm poprzez stymulację obu obszarów. Trzydzieści cztery procent preferowało łechtaczkę, a 6% osiągnęło kulminację głównie poprzez stymulację pochwy.

Dla wielu kobiet dłuższy czas trwania stosunku płciowego sprawił, że miały one większe szanse na osiągnięcie orgazmu. Na przykład te, które miały stosunek przez piętnaście minut były bardziej prawdopodobne do kulminacji niż te, które miały seks na krótszy okres czasu. Jednak więcej czasu nie zawsze było lepsze. Stosunek trwający 20 minut nie był bardziej prawdopodobny, aby osiągnąć kulminację.

Pozycje seksualne również mogły przyczyniać się do orgazmu. Niektóre kobiety łatwiej osiągały orgazm, jeśli były w aktywnej roli, np. w pozycji kobiety na górze. W ten sposób miały one lepszą kontrolę nad spotkaniem. Kobiety, które przyjmowały bardziej bierne role, jak na przykład w pozycji mężczyzny na górze, miały mniejsze szanse na kulminację.

 

Zobacz wpisy
Dyskusja (0)