CIEKAWOSTKI

Mężczyźni w średnim wieku są teraz bardziej skłonni zdobyć STI niż nastoletni chłopcy.

Redaktor manIS.pl

Według danych z Public Health England, choroby przenoszone drogą płciową są obecnie bardziej powszechne wśród mężczyzn w średnim wieku niż nastoletnich chłopców.

Z badań wynika, że o ile wśród chłopców w wieku od 13 do 19 lat odnotowano 21 438 zakażeń, w tym chlamydię, rzeżączkę i kiłę, o tyle u mężczyzn w wieku od 45 do 64 lat prawdopodobieństwo rozpoznania STI w 2018 roku było większe, a 23 943 z nich otrzymało przerażające wiadomości.

Zdrowia Publicznego Anglii analiza wykazała 18 procent skok w przypadkach STI wśród mężczyzn w średnim wieku od 2014 roku, z niektórymi ekspertami stawiając wzrost w dół do randek aplikacji takich jak Tinder i Grindr utrzymanie starszych ludzi aktywnych seksualnie dłużej.

Caroline Abrahams, dyrektor charytatywna Age UK, powiedziała: "Seks jest nadal ważny dla wielu z nas na starość, ale z jakiegoś powodu cały temat pozostaje w niektórych kręgach tematem tabu. To wstyd i oznacza również, że osoby starsze aktywne seksualnie są bardziej narażone na choroby przenoszone drogą płciową, niż powinny lub powinny być.

"Pracownicy służby zdrowia powinni być otwarci na dyskusje o zdrowiu seksualnym ze starszymi ludźmi i z pewnością nie powinni od razu dochodzić do wniosku, że seks jest nieistotny po ukończeniu określonych urodzin."

Osoby starsze aktywne seksualnie są w większym stopniu narażone na choroby przenoszone drogą płciową niż powinny być

Podczas gdy wskaźnik zakażeń chorobami przenoszonymi drogą płciową wśród mężczyzn w średnim wieku wzrósł, w tym samym okresie wskaźnik zakażeń chorobami przenoszonymi drogą płciową wśród nastoletnich chłopców spadł o 16 procent.

Rozmawiając z The Sun, Katherine O'Brien z brytyjskiej organizacji doradczej ds. ciąży twierdziła, że dzisiejsze nastolatki są mniej zainteresowane seksem niż ich rodzice i zamieniły seks na seksting.

"Spadek diagnozowania chorób przenoszonych drogą płciową wśród młodych ludzi może być odzwierciedleniem ogromnej zmiany w stylu życia nastolatków" - powiedział O'Brien.

 

Zobacz wpisy
Dyskusja (0)