Zabiegi Peyronie'go - Terapia Trakcyjna i VED-y

Redaktor manIS.pl

Rozważając leczenie choroby Peyronie'ego, jest wiele do przemyślenia. Czy mężczyzna będzie potrzebował operacji? A może terapie niechirurgiczne zadziałają lepiej?

Rozmawialiśmy o leczeniu chirurgicznym choroby Peyronie'ego w przeszłości. Dzisiaj przyjrzymy się dwóm nieoperacyjnym metodom leczenia - terapii trakcyjnej i urządzeń do erekcji próżniowej - które były ostatnio omawiane na dorocznym spotkaniu Amerykańskiego Stowarzyszenia Urologicznego w 2014 roku.

Co to jest choroba Peyronie'ego?

Choroba Peyronie'ego to zaburzenie gojenia się ran. Mężczyzna może zranić swojego penisa podczas uprawiania sportu, z powodu energicznego seksu, lub z nieznanej przyczyny. Gdy uraz nie zagoi się prawidłowo, pod skórą rozwijają się obszary stwardniałej tkanki bliznowatej zwane płytkami. Płytki te powodują, że penis traci część swojej elastyczności.

Cechą charakterystyczną choroby Peyronie'go jest zakrzywiony penis. Czasami ta krzywa jest nieznaczna i wygląda bardziej jak wgłębienie. Ale penis może również przybrać wyraźną krzywiznę lub kształt klepsydry. Mężczyźni mogą doświadczyć skrócenia prącia. Ból i zaburzenia erekcji są powszechne u mężczyzn z chorobą Peyronie'ego, zbyt.

Dla niektórych mężczyzn, stosunek płciowy jest nadal możliwe do opanowania, dla innych jest to niemożliwe. Nic dziwnego, że choroba Peyronie'ego może mieć pewne konsekwencje emocjonalne, jak również. Mężczyźni mogą czuć się niespokojni lub przygnębieni i tęsknić za łatwą intymnością, którą kiedyś dzielili ze swoją partnerką.

Terapia trakcyjna

W medycynie trakcja odnosi się do procesu ciągnięcia części ciała. Celem jest ustawienie tej części z powrotem we właściwej pozycji, tak aby tam pozostała. Terapia trakcyjna na chorobę Peyronie'ego polega na użyciu specjalnego urządzenia, które ściąga penisa w przeciwnym kierunku krzywej. Mężczyźni noszą to urządzenie przez kilka godzin dziennie.

W 2013 roku hiszpańscy naukowcy zgłosili, że grupa mężczyzn poddawanych terapii trakcyjnej miała dobre wyniki, zwłaszcza jeśli nosili oni to urządzenie przez ponad sześć godzin dziennie z trzydziestominutowymi przerwami co dwie godziny. (Dziewięć godzin to maksymalny zalecany czas). Po terapii trakcyjnej zmniejszyła się krzywizna mężczyzn i zwiększyła długość penisa. Mieli też mniej bólu i lepsze erekcje.

Zabieg peyroniego

Urządzenia do erekcji próżniowej

Podciśnieniowe urządzenia do erekcji, lub VED, są czasami używane w leczeniu zaburzeń erekcji. Ale pracują one również dla niektórych mężczyzn z chorobą Peyronie'go.

VED zawiera plastikowy cylinder, ręczną lub bateryjną pompę i pierścień zwężeniowy. Aby użyć VED, mężczyzna umieszcza plastikowy cylinder nad swoim penisem. Następnie używa on pompy do wytworzenia próżni, która poprawia ilość krwi płynącej do penisa i tworzy erekcję. Pierścień zwężeniowy jest następnie umieszczany u podstawy penisa, aby utrzymać erekcję.

Najnowsze badania

W maju 2014 r. grupa naukowców przedstawiła uczestnikom dorocznego spotkania Amerykańskiego Stowarzyszenia Urologicznego w Orlando na Florydzie porównanie terapii trakcyjnej i urządzeń do erekcji próżniowej u szczurów. Ich eksperyment obejmował piętnaście szczurów, które zostały podzielone na trzy grupy. Pierwsza grupa przeszła terapię trakcyjną. Druga grupa poddała się terapii VED. Trzecia grupa w ogóle nie była leczona.

Po ośmiu tygodniach badań naukowcy stwierdzili, że szczury w grupie stosującej terapię trakcyjną miały mniejszą krzywiznę w porównaniu z pozostałymi dwiema grupami. Szczury w grupie VED miały lepszą funkcję erekcyjną.

Badacze stwierdzili, że połączenie terapii "może być dobrym rozwiązaniem" dla mężczyzn z chorobą Peyronie'ego.

Należy pamiętać, że badania te zostały przeprowadzone na szczurach, a nie na ludziach. Naukowcy mogą zbadać tę kwestię ponownie w innym czasie.

Przyszłość

Jakie leczenie jest dla ciebie najlepsze? Twój urolog może najlepiej odpowiedzieć na to pytanie. Wiele zależy od tego, jak poważna jest twoja sytuacja i gdzie się znajdujesz w procesie chorobowym.

Jeśli uważasz, że masz chorobę Peyroniego, porozmawiaj ze swoim lekarzem. Może czuć się niezręcznie, ale to ważny krok. (Proszę kliknąć tutaj, aby uzyskać wskazówki dotyczące przeprowadzenia tej rozmowy).

 

 

Zobacz wpisy
Dyskusja (0)