CIEKAWOSTKI

5 Sposobów na poprawę swojego życia randkowego

Redaktor manIS.pl

Usługi randkowe nie są już społecznym tabu, które kiedyś były - częściowo dzięki popularności Tinder - i zamiast być zakłopotany perspektywą, użytkownicy są coraz bardziej sfrustrowani przez rzeczywistość igły w stogu siana masowego rynku aplikacji.

Podczas gdy swatanie ugruntowało się w Ameryce, my, Brytyjczycy, wciąż niechętnie sięgamy po żywego, oddychającego profesjonalistę, który pomoże nam znaleźć "tego jedynego", nawet przy przynętach o średnim wskaźniku sukcesu na poziomie 80-90%. Powoli jednak do pomysłu zaczynają dochodzić wymijane datery.

Dyplomowany psycholog Rachel MacLynn, założycielka ekskluzywnego serwisu swatania Vida, jest silnym zwolennikiem tworzenia planu dla swojego życia randkowego, tak samo jak ty dla swoich finansów lub kariery. Diagnoza Twojego romantycznego życia, że tak powiem. Podążaj za jej wskazówkami, aby nadać twojemu podejściu do randek remont...

Zidentyfikuj swoje wartości

Czy szukasz partnera ze względu na swoje zainteresowania (np. ten sam gust muzyczny) lub wartości? Podczas gdy wspólne zainteresowania dadzą ci wiele do powiedzenia, jeśli jesteś w długotrwałym związku, twoje wartości - rzeczy, które są dla ciebie ważne w życiu - również muszą być zgodne. "Wiele osób tak naprawdę nie wie, jakie są ich wartości" - mówi MacLynn. "Nie usiedli i nie zastanawiali się: co ja mam w życiu zrobić? Dlaczego wprowadziłam się do mojej kariery? Jaki jest mój stosunek do pieniędzy? Jak ważne jest moje zdrowie?" Zdefiniowanie i ustalenie priorytetów jest oczywiście łatwiejsze do powiedzenia niż do zrobienia, ale jeśli poświęcisz czas na określenie 10-15 podstawowych wartości, które w twoim odczuciu najlepiej reprezentują ciebie, określenie ich w twojej przyszłości będzie o wiele łatwiejsze - a twoje życie randkowe będzie dla niej bardziej udane.

Zostaw to, co "myślisz", że chcesz.

Jeśli szukasz konkretnego typu osoby "na papierze", to może to być po prostu źródło nieszczęścia. "Jesteśmy istotami z przyzwyczajenia", mówi MacLynn. "Ktoś mógłby powiedzieć: "Właśnie wyszedłem z relacji z lekarzem, który był akademicko niesamowicie bystry i przemawiał na konferencjach na całym świecie". Chciałbym poznać kogoś takiego". Ale kiedy pytasz, co poszło źle w związku, chcieli kogoś, kto nie był tak daleko od domu." Zastanów się, czy nie próbujesz podświadomie powtórzyć historii, czy odtworzyć przeszłego związku, nie wiedząc o tym.


Bądź pragmatyczny

Nadal jesteśmy skłonni wierzyć, że związek powinien zachodzić w sposób organiczny, mówi MacLynn; że "ten jedyny" pojawi się w naszym życiu właśnie wtedy, gdy nadejdzie odpowiedni czas, bez konieczności podejmowania żadnego wysiłku. Źle. "Jest bardzo mało prawdopodobne, że w dużym mieście zdarzy się to przez przypadek", mówi, "bardzo trudno jest wskazać kogoś, kto przypadkiem lub w chwili wytchnienia podzielił się z tobą wartościami". Mówi, że po pokoleniu czy dwóch latach o wiele łatwiej było znaleźć kogoś, z kim można by się osiedlić, ponieważ wartości ludzi mieszkających w waszej małej wiosce będą domyślnie wyrównane. W dzisiejszych czasach nasze kręgi społeczne są znacznie większe.

Nie naciskaj na specyfikę

Zachowaj otwarty umysł. "Powiedzmy, że dwie osoby kładą duży nacisk na zdrowie i dobre samopoczucie fizyczne." "Dla jednej osoby zdrowie i dobre samopoczucie mogą być medytacją i jogą, podczas gdy inna może rywalizować w triathlonach. Nawet jeśli te zainteresowania są bardzo różne, podstawowa wartość jest taka sama".

Spojrzenie w przeszłość

Brązowe oczy? Krótkie? Suche poczucie humoru? Niezależnie od Twoich preferencji, Twoja podświadoma lista życzeń została wyryta w dzieciństwie i od tego czasu jest nieustannie kształtowana, mówi MacLynn. Opiera się ona na różnych rzeczach: gwiazdorskie pinupy na ścianie twojej sypialni, "popularne" dzieci w szkole, oczekiwaniach twoich rodziców, twoim pierwszym związku. "Powiedzmy, że twoja pierwsza dziewczyna bardzo dobrze wyglądała - dziewczyna w szkole, za którą wszyscy się uganiają" - mówi MacLynn. "To może postawić poprzeczkę bardzo wysoko. Gdyby była niewiarygodnie zabawna, mogłoby to wyznaczyć ci drogę, na której przyszłe dziewczyny musiałyby być konkretnym typem osoby." Jeśli doświadczysz toksycznego związku, może to przechylić tarczę w przeciwnym kierunku, gdzie skończysz szukając naprzeciwko bieguna. Bycie świadomym swojego "typu" pomoże Ci zrozumieć, gdzie w przeszłości działo się coś złego i dostosować swoje oczekiwania do przyszłości.

 

Zobacz wpisy
Dyskusja (0)