CIEKAWOSTKI

Jak zrobić lepsze pierwsze wrażenie

Redaktor manIS.pl

Zapomnij o tandetnych liniach rozmów. Nasz ekspert randkowy mówi, jak pozostawić właściwe wrażenie

1. Okaż zaangażowanie

To nie znaczy, że się rozrastasz, oferując pierścionek zaręczynowy. Przeciwnie, miej całkowite zaufanie do tego, co mówisz. "Mężczyźni zdradzają nerwy", mówi artystka-kobieta Kezia Noble, która trenuje mężczyzn w doskonaleniu ich randek. To, co myślisz, że jest słodkie Hugh Grant niezręczność faktycznie wygląda jak nastoletnia niepewność. "Pomyśl o języku swojego ciała. Wyglądasz na niespokojną? Czy twój głos brzmi potrzebująco? Czy tylko kiwasz głową i zgadzasz się ze wszystkim, co ona mówi?" Odrzuć wrażenie psa Churchilla; poprowadź rozmowę, oferując opinie i nawiązując kontakt wzrokowy. Trzymanie wzroku zalewa jej mózg oksytocyną, co sprawia, że czuje się bardziej związana z tobą. Po prostu poznaj różnicę między tleniem się a blaskiem.

2. Nie pij za dużo

Dawka holenderskiej odwagi jest w porządku. Osiem kufli Amstela nie jest. "Faceci przeciwdziałają nerwom, pijąc dużo, co może zadziałać, ale kobieta nie chce rozmawiać z pijakiem", mówi Noble. Jeśli niepokój sprawia, że się ściskasz, zerżnij się do łazienki i przyjmij "pozę władzy". Dwie minuty z dłońmi na biodrach i wypchniętą klatką piersiową podnosi poziom testosteronu o 20%, jak wynika z badań Harvard Business School. Dziwne, ale to działa.

3. Zapomnij o pierwszej linijce

"Mężczyźni mają obsesję na punkcie pierwszej linii, ale to nie ma znaczenia", mówi Noble. Zamiast tego, chodzi o to, jak reagujesz na jej reakcję. Jeśli otworzysz tandetną linijkę, a ona nie gryzie, powiedz: "Przepraszam, musiałem tego spróbować. Ile dajesz na 10?" Albo jeśli skomentujesz DJ'a, a ona zgodzi się, że jest dobry, powiedz, że oboje macie ten sam gust, a potem przyznajesz się do winy: "Pokazujesz głupią stronę, ale nie potrzebującą". Najlepiej jednak unikać wspominania o swojej miłości do Cannibal Corpse.

4. Bądź osobisty

Komplementy są dobre. Konkretne komplementy są lepsze. "Powiedz, że ma piękne włosy i jest w strefie, w której słyszała je wcześniej", mówi Noble. Zamiast tego, bądź wyjątkowy. "Powiedz, "Wyglądasz jak współczesna Audrey Hepburn" i pokażesz swoje zamiary, ale nie w sposób leniwy czy ogólny. Będzie się czuła, jakbyś z nią rozmawiał." Ale unikalne oznacza unikalne. Jak odkryjesz, jeśli spróbujesz tej linii na kimś blondynce.

5. Bądź prawdziwy

Nie okłamuj się, żeby dobrze wyglądać. Bycie szczerym sprawia, że odróżniasz się od każdego innego egocentrycznego faceta w barze. Nienawidzisz swojej pracy? Powiedz jej, że robisz to tylko dlatego, że dobrze płaci i pozwala ci pobawić się w wakacje i hobby. "Ona jest zainteresowana, bo nikt nigdy nie mówi tak szczerze", mówi Noble. "Kobiety naprawdę reagują na tę słabą stronę." Kluczem jest wykorzystanie przyznania się do flagowania czegoś pozytywnego, więc nie mów tylko o swoim szefie. "Chodzi o to, żeby sprzedawać siebie w świetny sposób, bez kłamstw."

6. Wyróżnij ją.

Kobiety nie kręcą się same w barach. A ty pewnie powinieneś unikać tych, które to robią. "Musisz podejść do grupy, ale chcesz ją odizolować", mówi Noble. Odciągnij ją, a zdenerwujesz kumpli, którzy mają jej ucho. Zamiast tego, powiedz im: "Nie masz nic przeciwko, żebym porozmawiała z twoją przyjaciółką przez pięć minut zanim pójdę?" To grzeczne i staromodne, więc dziewczyny reagują naprawdę dobrze." Ograniczenie czasowe przyciąga jej uwagę i czyni cię bardziej pożądanym; w ekonomii rzeczy w niedoborze są dwa razy bardziej atrakcyjne, a to samo działa na ciebie. Chociaż nadal musisz się upewnić, że produkt jest warty zakupu.

 

Zobacz wpisy
Dyskusja (0)