SEX

Problem(y) z "Męskimi sex-zabawkami"

Redaktor manIS.pl


Wygląda na to, że nie tak dawno temu napisałem dwuczęściową serię o śmiesznej praktyce żenującej seks-zabawek, ale oto znowu jesteśmy. Dlaczego? Ponieważ ta szczególna nisza, w której zazwyczaj znajdują się zabawki przeznaczone do stymulacji penisa i/lub prostaty, ma sporo do czynienia z kilkoma problemami. Czy jego język używany o nich, (szybkie spojrzenie na sex shopy online przyniosły następujące przykłady:  "zabawki męskie" "zabawki męskie" "zabawki dla mężczyzn" "zaawansowane technologicznie męskie zabawki seksualne" "męskie zabawki seksualne"), stale mniejszy wybór, szczególnie w porównaniu z zabawkami dostępnymi do stymulacji łechtaczki lub g-spotu, czy też mizoginizm związany z praktyką oznaczania produktów przyjemnościowych "zabawki seksualne, ale, no wiesz, męskie" . Dużo się dzieje. Więc dziś przyjrzymy się wszystkim tym zagadnieniom i, miejmy nadzieję, odejdziemy od tego wszystkiego i nigdy więcej nie powiemy "męskie sex zabawki".

Problem nr 1: Nazywanie ich w ogóle "męskimi" zabawkami

Zabawki nie mają płci. Teraz, ponieważ ogólnie mówimy o zabawkach do stymulacji penisa i/lub prostaty, poświęćmy chwilę, aby pamiętać, że nie wszyscy ludzie z penisami i/lub prostatami są mężczyznami i nie wszyscy mężczyźni mają penisy i/lub prostaty. Nazywanie tych zabawek "męskimi" jest niepotrzebne i wyklucza całą masę ludzi. Łatwym sposobem na uniknięcie pułapki "niepotrzebnie genderowo bez powodu" jest odniesienie się do zabawek w zależności od tego, co robią: Penis strokers, stymulatory prostaty itp. Przez lata słuchałem jak ludzie twierdzą, że nie oznaczanie rzeczy "jego" i "jej" będzie "dezorientować" ludzi. I nie mogę, dla mojego życia, dowiedzieć się, jak zabawki są w jakiś sposób mniej mylące niż tylko nazywanie ich tym, czym są! Ludzie reagują na podziały na zabawki genderowe, ponieważ zostali tego nauczeni. Podobnie można ich nauczyć nazywać zabawki tym, czym są i/lub nazywać je tym, co robią.

Problem nr 2: Nie poświęcanie im uwagi

Teraz, co prawda, w ciągu ostatniej połowy dekady wybór zabawek do stymulacji penisa i prostaty eksplodował, ale często wybór jest tylko ułamek tego, co jest dostępne dla stymulacji pochwy i łechtaczki. Istnieje kilka powodów tego (i dostaniemy się do dużego za minutę), ale to nie zmienia faktu, że przez lata te zabawki mają dostać się do wału (pun 100% przeznaczone). Uważam, że ta idea "zabawek seksualnych są różowe i fioletowe (btw, przestań) i wykonane dla sromów i pochw" jest tym, co napędza ideę "zabawek dla penisów i prostaty są peryferyjne".

Problem nr 3: Próba powielenia "seksu"

Jest to wszechobecny problem we WSZYSTKICH światach zabawek seksualnych, ale jest pewien szczególny kąt, na który chcę tu spojrzeć. Przez długi czas najbardziej rozpowszechnioną formą zabawek przeznaczonych do stymulacji penisa były głaszcze lub jak kiedyś częściej nazywano je "cipkami kieszonkowymi". Jest to zgodne z ideą, że skuteczne zabawki naśladują "seks", zwłaszcza stosunek penis w pochwie i ewentualnie seks oralny. Jest to problematyczne, ponieważ utrzymuje te działania (zwłaszcza stosunek P-in-V) jako "prawo" lub "normalne" drogi do przyjemności, która jest wykluczające w stosunku do osób, których interakcje seksualne nie obejmują tych działań (bądźmy szczerzy, ta linia myślenia jest cisnormatywne / heteronormatywne AF). Karmią one również wszechogarniającą ideą, że zabawki seksualne mogą "zastąpić" partnerów/nie są konieczne dla osób z partnerami, ponieważ są one seksualnymi stand-ins. Wreszcie - i myślę, że jest to duży jeden - to uniemożliwia użytkownikom zabawek od myślenia poza penisa, coś, co, szczerze mówiąc, większość ludzi, którzy mają penisy lub którzy mają seks z ludźmi, którzy mogą korzystać. Prostata jest często nazywany G-spot dla ludzi z penisami, może być ogromnym źródłem przyjemności i całe podejście "make it like boning!" do zabawek seksualnych ignoruje to i, moim zdaniem, poważnie zmienia użytkowników.

Problem nr 4: nieodłączna mizoginia widoczna w sposobie prezentacji tych zabawek

Tak więc, o tej całej sprawie "zabawki seksualne są różowe i fioletowe i w dużej mierze skierowane do ludzi z sromem". Ręka w rękę przychodzi pomysł, że seks-zabawki są "dziewczęce" lub nie męskie lub inne takie bzdury. Powoduje to, że zabawki seksualne w ogóle są odrzucane jako nie "męskie", a więc niepożądane dla ludzi, którzy chcą być męscy. W odpowiedzi na to, firmy starają się zwabić konsumentów zabawkami, które są czarne lub ciemnoniebieskie, zabawkami, które komunikują się "twardy facet", zabawkami, które mówią "jak zabawki seksualne, ale, wiesz, męskie". To właśnie odwrotna strona problemu "wszystkie zabawki muszą być różowe lub fioletowe" dręczy zabawki przeznaczone do użytku pochwowego/chrzcielnego. Kiedy zabawki nie są przebrane za wibrator odpowiednik Forda F350, są one przebrane jak, dobrze, kobiety. Pełne ciała lub po prostu rozłożone pochwy i tyłki (czasami, zaskakująco, w skali 3/4) z opakowania, które mówi o tym, jak użytkownik może "dostać ją do zrobienia czegokolwiek chcesz, bez skarg!". Wszystkie te siodła są obiektami, które powinny być źródłem przyjemności i upodmiotowienia dla użytkowników z mnóstwem wiadomości, które zachęcają do toksycznej męskości i propagują przekonanie, że zabawki, a nawet przyjemność, nie są częścią zdrowej seksualności. Ponadto, co najmniej jedna firma była w przeszłości wzywana do rażących, seksistowskich, fatofobicznych, okropnych kampanii reklamowych.

Więc, co możesz zrobić?
Cóż, kilka rzeczy.

Uważaj, co mówisz! Poważnie, zwracaj uwagę na język, którego używasz. Nie identyfikuj zabawek na podstawie płci, która według ciebie będzie ich używać. To proste, obiecuję. Odnoś się do zabawek jako do tego, czym są ("brojlery", stymulatory prostaty, "pierścienie koguta" itp.), lub po jakich częściach ciała są one przeznaczone ("zabawki dla penisów", "zabawki prostaty" itp.).

Uważaj na inne usta! Zwróć uwagę na firmy językowe, z których korzystasz. Czy mają sekcję "zabawek dla mężczyzn"? Wyślij im wiadomość!

Nie róbcie założeń! Nie wiesz, co ludzie chcą, żeby ich zabawki robiły, więc nie zakładaj, że to robisz. Pamiętaj, że zabawki, które odtwarzają doświadczenie P-in-V, nie są z natury "dobre" ani "normalne", więc miej otwarty umysł.

Rozbić patriarchat! Toksyczna męskość jest zła dla nas wszystkich, niezależnie od płci. Załóż to, a zdejmiemy mizoginię opartą na zabawkach.

 

Zobacz wpisy
Dyskusja (0)