SEX

Cykle hormonalne mężczyzn i kobiet nie są zsynchronizowane, jak wynika z badań

Redaktor manIS.pl

Prawdopodobnie widziałeś historie o śpiewie i tańcu, przez który przechodzą zwierzęta, kiedy "sądzą się" i łączą w pary. Samiec może zwalczać innych samców, którzy wykazują zainteresowanie jego partnerką. Niektóre z nich mają większy popęd seksualny, gdy samica jest płodna.

Ale czy takie wzorce odnoszą się do ludzi? Czy poziom testosteronu u mężczyzn synchronizuje się z cyklami menstruacyjnymi ich partnerek? Nowe badania sugerują, że odpowiedź brzmi: nie.

Do badań naukowcy zaprosili 48 heteroseksualnych par, które mieszkały razem w Szwecji.

Przez 120 dni mężczyźni codziennie pobierali próbki śliny i umieszczali je w domowej zamrażarce, aby pobrać je pod koniec badania. Próbki były pobierane rano, kiedy poziom testosteronu u mężczyzn jest najwyższy. Poziom testosteronu był mierzony dla każdej próbki w laboratorium.

Mężczyźni również zauważyć żadnych epizodów trądziku, które mogą wskazywać na zwiększoną aktywność hormonalną.

Tymczasem kobiety śledziły swoje cykle menstruacyjne i owulację.

Badacze nie znaleźli wzrost lub spadek poziomu testosteronu mężczyzn lub trądzik epizody, które związane z ich partnera cykli owulacji.

Odkrycie to kontrastuje z wcześniejszymi badaniami. Autorzy zasugerowali dalsze badania, aby dowiedzieć się więcej. Jest możliwe, że hormony synchronizować w krótszych impulsów niż czasy mierzone, powiedzieli. Wzięli również pod uwagę, że poziom testosteronu u mężczyzny może synchronizować się z cyklami innych kobiet, a nie z cyklami jego partnera.

Badanie zostało opublikowane w sierpniu 2018 roku w Journal of Sexual Medicine.

Zobacz wpisy
Dyskusja (0)