SEX

Jak powiedzieć partnerce, że masz małego penisa

Redaktor manIS.pl

To nic wielkiego być małym tam na dole.

Spotykając się z nowym partnerem po raz pierwszy, każdy może się zdenerwować, a wcześniejsze wyobrażenia o tym, jaki seks "powinien" mieć miejsce, mogą tylko zwiększyć presję.

Over na Reddit, w poście zatytułowanym "Jaki jest właściwy moment, aby powiedzieć swojej randce , że masz micropenis? I jak sobie z tym radzisz?", otworzył się człowiek o swojej niepewności w tym wydziale, co doprowadziło do rozmowy o tym, czy rozmiar naprawdę ma znaczenie, czy nie.

"Nie pytaj o przyjaciela", zaczyna się posterunek. "Nigdy nie spodziewałem się seksu, a co dopiero dostać kogoś na randkę, ale stało się to w zeszłym tygodniu. Wszystko poszło dobrze i za drugim razem, gdy się spotkaliśmy, oboje poszliśmy do jej mieszkania, żeby się napić i obejrzeć film. Po pocałunku, po prostu miałem nadzieję, że się wypierdolę i pojechałem do domu na rowerze, bo nie mogłem wytrzymać stresu. Kiedy powiem kobietom tę informację, jeśli w ogóle?"

Dla jasności, mikropenis to "2,5 odchylenia standardowe mniejsze niż średni rozmiar dorosłego ludzkiego penisa". Jeśli jesteś dorosły, a twoja erekcja wynosi dwa cale, kwalifikujesz się do mikropenisa, jak powiedział wcześniej dr Leo Doumanian, chirurg rekonstrukcyjny w Instytucie Urologii USC.

Co do tego, jak rozpocząć tę rozmowę, jeden z komentatorów zasugerował, że plakat "jak najszybciej postawił oczekiwania", mówiąc: "Ja też tego nie rozgryzłem i nie czekam na tę sytuację."

Jednak rozmiar penisa nie jest czymś, co koniecznie trzeba prowadzić z na pierwszej randce, mówi Justin Lehmiller, doktor, pracownik naukowy w Instytucie Kinsey i autor Tell Me What You Want. "Zastanów się, czy nie poświęcić czasu na zbudowanie emocjonalnego związku, a następnie znajdź czas, zanim ubrania zaczną znikać, aby go podnieść", mówi. "Kiedy o tym wspomnisz, możesz pomyśleć o tym, że możesz nadrobić to, czego nie masz w rozmiarze, a potem trochę."

Lehmiller odnosi się do założenia, że rozmiar penisa jest jedynym czynnikiem, który ma znaczenie, jeśli chodzi o zaspokojenie partnera seksualnego; mit, który wiele kobiet w dyskusji Reddit były chętne do obalenia. "Mam zamiar zachęcić Cię do tego, abyś był również pewien, że jesteś świetny w dawaniu orgazmów. To w ogóle nie wymaga penisa", powiedział jeden z komentatorów. "Bądź świetna we wszystkich innych rzeczach, posiadanie kutasa i/lub dużego nie oznacza, że automatycznie jesteś świetnym chłopakiem, dobrym całusem czy świetnym dającym głowę."

A jeśli wziąć pod uwagę fakt, że penetracja pochwy jest jednym z najmniej powszechnych sposobów, że kobiety osiągają orgazm, posiadanie mikropenis nie jest technicznie wadą. "Wielu kobietom łatwiej jest osiągnąć orgazm z ręcznej stymulacji łechtaczki, seksu oralnego, czy też z użyciem wibratorów lub innych zabawek seksualnych", mówi Lehmiller. "Seks to nie tylko jedno, więc nie daj się zwieść wąskiej definicji stosunku penis-pochwa".

Robiąc kilka podstawowych badań z wyprzedzeniem - jako unsexy jak to brzmi na wspólnych sposobów przyjemności kobiet oprócz stosunku płciowego może pomóc w opracowaniu bardziej zróżnicowany plan gry, gdy nadejdzie moment. Również: Zapytaj co lubi twój partner i zwróć uwagę na jego opinie. Jeśli penetracja pochwy jest coś, co twój partner naprawdę lubi, na przykład, istnieją różne rzeczy, które można spróbować, od eksperymentowania z różnych pozycji, które pozwolą na głębszą penetrację do wstawiania palca wraz z penisa do korzystania z przedłużacz penisa, Lehmiller mówi. "Im bardziej jesteś otwarty na możliwości i im więcej opcji możesz dać swojemu partnerowi do stymulacji, tym bardziej prawdopodobne jest, że będziesz w stanie znaleźć coś, co działa dla was obu".

Wracając do Reddita, pewna kobieta podzieliła się zachęcającą opowieścią o tym, jak dobrze się bawiła z mężczyzną z mikropenisem: "Powiedział mi, gdy robiło się nam gorąco i ciężko, mówiąc "czego mi brakuje w penisie, nadrabiam zaległości", a on miał całkowitą rację", powiedziała. "Był oddany i otwarty i nie wstydził się... Nie kłamał o tym, nie próbował tego ukrywać, po prostu położył to na stole, że tak powiem, a my podążaliśmy naszą szczęśliwą drogą". Miałam z nim wiele spotkań, był genialnym kochankiem, i on też dostał swoją. Teoretycznie rozumiem, dlaczego to jest żenujące, ale to nie jest tak, że możesz to zmienić, i to nie jest tak, że to jest jedyna część seksu, która ma znaczenie. Wiedział, z czym pracuje i rozwinął inne umiejętności, by go wzmocnić... Są rzeczy w twoim ciele, które możesz kontrolować, a których nie możesz".

Może to zabrzmieć jak klisza, ale naprawdę prawdą jest, że dla wielu kobiet rozmiar nie ma większego znaczenia. A bardziej proaktywne podejście do pokazania swojej partnerce dobrej zabawy jest czymś, co powinno być robione przez większą liczbę mężczyzn, niezależnie od rozmiaru. Jak ujął to jeden z komentatorów Reddita: "Dobry seks nie pochodzi od penisa, pochodzi od dobrego kochanka."

 

Zobacz wpisy
Dyskusja (0)