SEX

To jest 7 najczęstszych fantazji seksualnych

Redaktor manIS.pl

Psycholog społeczny dr Justin Lehmiller zagłębił się w naszą psychikę seksualną. To jest to, co znalazł

Ciekawe, jak twoje fantazje seksualne porównują się z szerszym światem? Psycholog społeczny dr Justin Lehmiller może ci w tym pomóc. Właśnie ukończył on największe i najbardziej wyczerpujące badanie fantazji seksualnych w USA dla swojej nowej książki "Tell Me What You Want".

4.175 Amerykanów, z którymi przeprowadził wywiad, mówiło otwarcie o swoim życiu seksualnym, a także o tym, jak często fantazjowali o ludziach, miejscach i rzeczach. Niektóre przewidywalne pragnienia, takie jak seks publiczny, pojawiały się raz za razem. Inne - seksualne przyciąganie do guzików na pępku, pach, a nawet samochodów - nie były aż tak powszechne.

(Related: What should you have done in bed by now?)

"Moją nadrzędną nadzieją na tę książkę jest to, że pomoże ona ludziom lepiej zrozumieć ich własne fantazje i poczuć mniejszy wstyd, zażenowanie i niepokój o nich", powiedział dr Lehmiller The Independent.

"Mam nadzieję, że w ten sposób łatwiej będzie ludziom rozmawiać o swoich pragnieniach z partnerami, a może nawet realizować niektóre z ich fantazji - te, które są bezpieczne, legalne i oczywiście oparte na konsensusie".

1. Trójkącik

Żadnych prawdziwych niespodzianek, tutaj. 89% ankietowanych (nie, to nie byli tylko faceci) powiedziało, że fantazjują o trójkącie. Mężczyźni częściej fantazjowali o trójkącie z dwiema kobietami, co stwierdził Lehmiller, natomiast kobiety nie wskazywały na swoje preferencje.

2. BDSM

Wydaje się, że ponad połowa z nas lubi być szorstka. Ankieta wykazała, że 65% uczestników fantazjuje o tym, że cierpi z powodu bólu, takiego jak klapsy, gryzienie i kapanie gorącego wosku. Kobiety "nieco częściej" pragnęły oddać kontrolę nad partnerem, powiedział Lehmiller The Independent.

3. Zmiany

Niezależnie od tego, czy chcieliby zamienić się pozycjami, lokalizacjami, czy nawet partnerami, wielu uczestników fantazjowało o potrząsaniu swoimi sypialnianymi wybrykami. Jeśli zazwyczaj uprawiali seks w łóżku, fantazjowali o tym, że będą go uprawiać na zewnątrz, lub jeśli byli w związku, fantazjowali na przykład o robieniu interesów z sąsiadem.

4. Seks publiczny

Jeśli kiedykolwiek myślałeś o zasugerowaniu improwizowanego szybkiego wyjścia na zewnątrz, ale rozlewałeś go w ostatniej chwili, wiedz jedno: lokalizacja była jedną z największych fantazji kobiet. Większość kobiet "często" fantazjowała o uprawianiu seksu gdzieś, gdzie ryzykujesz, że zostaniesz złapany. Najlepsze wybory? W biurze, w parku i w windzie.

5. Otwarte relacje

Jeśli chodzi o wędrowne oczy, mężczyźni mają monopol. Według ustaleń Lehmillera 79 procent mężczyzn i 62 procent kobiet twierdzi, że uprawiałyby seks z innymi ludźmi - gdyby ich partnerka wyraziła na to zgodę. Kolejne 58 procent uczestników stwierdziło, że myślało o tym, by obserwować, jak ich partnerka uprawia seks z innymi ludźmi.

6. Znaczący seks

Lubimy czuć miłość. Większość ankietowanych mężczyzn i kobiet twierdzi, że pragnie "znaczącego" seksu, który sprawia, że czują się pożądani, doceniani i kochani", ujawnił The Independent. Poczucie, że są "nieodparci" - i że ich występ w sypialni został dobrze przyjęty - również zostało wysoko ocenione.

7. Spotkania osób tej samej płci

Mężczyźni fantazjujący o mężczyznach? Bardziej powszechne niż myślisz - 26 procent ankietowanych heteroseksualnych mężczyzn twierdzi, że wyobrażało sobie seks z innymi mężczyznami. Prawie 60% heteroseksualnych kobiet powiedziało, że myślało o uprawianiu seksu z innymi kobietami. Nie wiadomo jednak, ilu mężczyzn też o tym fantazjuje. Chyba nigdy się nie dowiemy...

 

Zobacz wpisy
Dyskusja (0)