SEX

Cardio może poprawić twoje życie seksualne!

Redaktor manIS.pl

Prawdopodobnie wiesz, że aktywność fizyczna jest dobra dla Twojego zdrowia. Nowe badania sugerują, że dodanie ćwiczeń sercowo-naczyniowych do swojej rutyny fitness może być dobre dla twojego życia seksualnego.

Ostatnie badania opublikowane w Journal of Sexual Medicine wykazały związek między "cardio" a zmniejszonym ryzykiem dysfunkcji seksualnych.

Ćwiczenia kardio (czasami nazywane ćwiczeniami aerobowymi) to aktywność fizyczna, która zwiększa częstość akcji serca. Bieganie, jogging, szybki spacer, jazda na rowerze, pływanie, taniec i zajęcia aerobiku na siłowni to przykłady ćwiczeń kardio.

W badaniu wzięło udział 3 906 mężczyzn i 2 264 kobiet, którzy byli aktywnymi rowerzystami, biegaczami i pływakami w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Wielkiej Brytanii, Australii i Nowej Zelandii. Niektórzy ćwiczyli dla przyjemności, inni brali udział w zawodach. Wszyscy uczestnicy wypełnili kwestionariusze dotyczące ich zdrowia seksualnego.

Badacze odkryli, że mężczyźni, którzy ćwiczyli bardziej rygorystycznie, rzadziej mieli zaburzenia erekcji. W przypadku kobiet, więcej ćwiczeń kardio wiązało się z mniejszą liczbą problemów seksualnych.

Żadna z form ćwiczeń nie wydawała się być lepsza od innych, stwierdzili autorzy.

Dlaczego to pomaga? Ćwiczenia kardio utrzymują nasze serce w dobrej kondycji i pompują krew. Pomaga zapobiegać innym stanom zdrowia, które mogą prowadzić do problemów seksualnych, takich jak cukrzyca, choroby serca, lęk i depresja. I może sprawić, że poczujesz się dobrze we własnej skórze.

Jeśli chcesz zwiększyć swoją aktywność fizyczną, porozmawiaj z lekarzem o najlepszym dla Ciebie planie. Następnie wybierz aktywność, która sprawi Ci przyjemność, niezależnie od tego, czy będzie to samotny bieg po parku, czy zajęcia zumby z przyjaciółmi!

Zobacz wpisy
Dyskusja (0)