SEX

Suplementy, choroby serca i zaburzenia erekcji

Redaktor manIS.pl

Badania wykazują, że witaminy i suplementy nie chronią przed chorobami serca, ale ludzie i tak je kupują.

Czy może to mieć wpływ na zdrowie seksualne? Może.

W maju 2018 roku Journal of the American College of Cardiology opublikował przegląd 179 badań medycznych dotyczących suplementów witaminowych i mineralnych stosowanych w celu zapobiegania lub leczenia chorób serca. Zespół badawczy skupił się na czterech konkretnych suplementach: multiwitaminach, witaminie D, wapniu i witaminie C. Ale znaleźli "brak spójnych korzyści" w zapobieganiu chorobom serca, zawałowi serca, udarowi mózgu lub zgonom z jakiejkolwiek przyczyny. (Kwas foliowy został znaleziony w celu zmniejszenia ryzyka udaru, jednak).

"Pomimo wysokiego wykorzystania, nie ma zgody na to, czy poszczególne witaminy lub minerały lub kombinacji suplementów powinny być podejmowane w celu zapobiegania lub leczenia chorób serca," American College of Cardiology powiedział w komunikacie prasowym.

"Obecne zalecenia, aby przyjąć zdrowe diety, które są ciężkie w żywności pochodzenia roślinnego, z których te witaminy pochodzą naturalnie powinny być wzmocnione," wyjaśniła organizacja.

Mimo to, witaminy i suplementy są popularne.

W 2016 roku Journal of the American Medical Association (JAMA) poinformował, że 52% z prawie 38 000 uczestników badania stosowało jakąś formę suplementu w okresie 2011-2012.

A w zeszłym miesiącu, w artykule dla Medscape, dr Christopher Labos omówił powody, dla których ludzie mogą przyjmować witaminy i suplementy, nawet jeśli nie muszą. "Ostatecznie wydaje się, że wiele osób korzysta z witamin i suplementów, ponieważ wierzą, że to sprawi, że będą zdrowsze," napisał.

Jaki jest więc związek ze zdrowiem seksualnym? Odpowiedź jest dwojaka.

Suplementy a zaburzenia erekcji

 

Zobacz wpisy
Dyskusja (0)