CIEKAWOSTKI

Czy twoja objętość nasienia jest normalna? Oto jak to sprawdzić

Redaktor manIS.pl

Oczywiście mierzyłeś kiedyś swojego penisa, aby zobaczyć, jak twój członek pasuje do siebie, ale prawdopodobnie nigdy nie podjąłeś kroków, aby faktycznie określić ilościowo, jak twoje wybuchy po seksie porównać do tych z innych facetów.

Ale mimo to, mogło ci to przyjść do głowy: Czy twój wytrysk jest normalny?

Zgodnie z parametrami opracowanymi przez Światową Organizację Zdrowia, nawet jeśli Twoje erupcje nie do końca trafiają w sedno, to i tak możesz być całkowicie normalny. Ale jeśli produkujesz tylko 1,5 ml lub mniej rzeczy lepkich - mniej niż jedną trzecią łyżeczki - wtedy możesz potrzebować dalszej oceny.

"Poziomy poniżej tego - lub zauważalna zmiana - mogą budzić podejrzenia, że mężczyzna może mieć problem, który przyczynia się do małej objętości jego wytrysku", mówi dr Daniel Williams, profesor nadzwyczajny na wydziale urologii i dyrektor męskiej medycyny reprodukcyjnej i mikrochirurgii na University of Wisconsin School of Medicine and Public Health.

Czy niska objętość nasienia jest na pewno problemem?

Tak jak funkcja erekcji zmniejsza się wraz z wiekiem, tak samo objętość wytrysku generalnie podąża podobnym tokiem, mówi dr Williams.

Jeśli więc w ciągu ostatnich 5 czy 10 lat zauważyłeś stopniowe zmniejszanie się, powiedzmy, ilości zużywanej energii, może to być po prostu normalny, związany z wiekiem spadek. I to może się zacząć w każdej dekadzie życia.

"U niektórych mężczyzn może się to zacząć od lat 20-tych i 30-tych, ale większość mężczyzn może nie zauważyć żadnych zmian aż do później".

Co więcej, jeśli zauważysz nagłą różnicę w ilości wytrysku. To może oznaczać, że dzieje się coś innego.

Co powoduje niską objętość nasienia?

Istnieje kilka podstawowych warunków, które mogą powodować niską objętość wytrysku.

Prawdopodobnie znasz coś, co nazywa się hipogonadyzmem, oficjalne określenie niskiego testosteronu. Wraz z utrudnianiem, cóż, utrudnianiem, niskim T może również zmniejszyć ilość produkowanego ejakulatu.

Możesz również odczuwać niespecyficzne objawy, takie jak zmęczenie, osłabienie lub problemy z koncentracją - wszystkie te czynniki powinny skłonić lekarza do sprawdzenia, czy masz niski poziom testosteronu, mówi dr Williams. Inne podstępne oznaki niskiego poziomu T obejmują znikanie popędu płciowego i kurczenie się penisa, moszny i jąder.

Jednak jednym z warunków, o których być może nie pomyślałeś, jest cukrzyca. Jeśli od jakiegoś czasu poziom cukru we krwi jest zbyt wysoki, może on uszkodzić nerwy i naczynia krwionośne.

Może to utrudnić komunikację sygnałów nerwowych, co może prowadzić do zaburzeń erekcji i problemów z wytryskiem.

Chorzy na cukrzycę są również bardziej skłonni do rozwoju zaskakującego stanu zwanego wytryskiem wstecznym, w którym nasienie wraca do pęcherza, a nie z wierzchołka penisa.

Inne problemy neurologiczne, takie jak stwardnienie rozsiane lub urazy rdzenia kręgowego, mogą również powodować niską objętość nasienia w podobny sposób.

Możesz również zauważyć zmniejszenie objętości wytrysku, jeśli masz powiększoną prostatę, zażywasz leki takie jak alfa-blokery, które leczą wysokie ciśnienie krwi lub problemy z oddawaniem moczu, lub jeśli niedawno miałeś operację brzucha.

Co powinieneś zrobić, jeśli uważasz, że spadła ilość nasienia?

Poczucie, że dryfujesz, kiedy powinieneś być naćpany, może rzucić każdego faceta na pętlę.

W rzeczywistości, zgodnie z ostatnimi badaniami brazylijskimi, mężczyźni niezadowoleni z ilości swojego wytrysku osiągnęli niższe wyniki w pomiarach zdrowia psychicznego i zdrowia związków niż ci, którzy się nim nie zajmowali.

"Niektórzy mężczyźni identyfikują się ze swoją funkcją seksualną i postrzegają swoją funkcję wytrysku jako swego rodzaju marker swojej męskości, albo znak swojej męskości", mówi dr Williams. "Jeśli zobaczą, że ich funkcje seksualne uległy zmniejszeniu, może to wpłynąć na inne dziedziny ich życia."

Więc to nie jest coś, co powinieneś stresować po cichu. Jeśli zauważysz znaczny spadek objętości wytrysku, dobrze jest umówić się na wizytę u urologa, aby móc ocenić, czy nie masz dysfunkcji wytrysku, mówi dr Williams.

(Powiązane: 10 sposobów na polepszenie swojego życia seksualnego)

Może to obejmować testy na niektóre z potencjalnych przyczyn, takich jak niski poziom testosteronu lub cukrzyca. Twój lekarz oceni również Twój wywiad medyczny i chirurgiczny, aby sprawdzić, czy jakieś schorzenia lub leki mogą przyczyniać się do niskiej ilości nasienia.

Leczenie przyczyn małej objętości nasienia

Więc znalazłeś winowajcę za swoją niską ilość nasienia. Następnym krokiem jest zajęcie się nim, jeśli to możliwe.

Niektóre z przyczyn małej objętości nasienia mogą być leczone, jak np. niski testosteron. Niski poziom T może zwiększać ryzyko wystąpienia raka prostaty, choroby serca i zgonu, więc będziesz chciał sprawdzić naszą listę 5 łatwych sposobów na zwiększenie swojej siły roboczej.

Utrata wagi, podnoszenie ciężarów i zmniejszanie ilości alkoholu może pomóc w przywróceniu normalnego poziomu. Oprócz zdrowszego zrywu, można zauważyć również inne pozytywne efekty.

Jeśli u podłoża problemów z erekcją leży cukrzyca, Klinika Mayo zaleca, aby zapytać lekarza, czy jest coś, co można zrobić, aby lepiej radzić sobie z tym schorzeniem. Więcej wskazówek dotyczących radzenia sobie z tą chorobą znajdziesz w naszym przewodniku na temat eliminowania cukrzycy typu 2. Jeśli masz cukrzycę typu 2, być może uda Ci się również odwrócić ten stan, jak twierdzi badacz z Newcastle University, Roy Taylor, M.D. Here's how.

 

Zobacz wpisy
Dyskusja (0)