SEX

Gadżety erotyczne, jak bezpiecznie z nich korzystać?

Redaktor manIS.pl

 

Używanie zabawek dla dorosłych niesie ze sobą wiele przyjemności oraz całkiem sporo korzystnych dla zdrowia efektów. Nie ma w tym nic dziwnego, że wraz z rosnącą świadomością tego, co daje zabawa gadżetami erotycznymi, zwiększa się liczba zainteresowanych. Coraz odważniej sięgamy po sex zabawki, które do niedawna były skrywane głęboko w szafach lub pod poduszką. Na wielu stronach internetowych znajdziecie informację o tym, jak bawić się za pomocą wspomnianych gadżetów. Jednak panowie, jest też druga strona medalu i trzeba wiedzieć, kiedy tymi gadżetami się nie bawić, bo będzie to dla was i dla waszych partnerek szkodliwe! Wprawdzie wiemy o tym, że nie ma nic bardziej seksownego niż kobieta czyszcząca gadżety erotyczne, jednak i wam przyda się wiedza jak robić to dobrze. Miłej lektury, z której dowiecie się, kiedy nie bawić się gadżetami erotycznymi i jak zadbać o nie by służyły jak najdłużej.

Jak dbać o gadżety erotyczne, aby było bezpiecznie?

Zacznijmy od odpowiedniej higieny sex zabawek, bo to pierwszy stopień wtajemniczenia, jak bawić się nimi bezpiecznie. Niezależnie od tego, czy sex zabawki przeznaczone są dla Ciebie, czy dla partnera lub partnerki, zadbaj o to, by były czyste. Nawet po analnych zabawach, wystarczy skorzystać z ciepłej wody i odrobiny mydła w płynie. Tak potraktowane akcesoria erotyczne możesz spokojnie odłożyć w bezpieczne miejsce. Dobrze w dbaniu o czystość zabawek dla dorosłych sprawdzają się wszystkie żele do czyszczenia sprzętu erotycznego, ważne, by dobrać odpowiedni żel do tego, czym się bawiłeś. Niektóre gadżety zwyczajnie można uszkodzić przez zastosowanie żelu z alkoholem. Czytaj ulotkę zarówno na zabawce erotycznej, jak i na żelu go czyszczenia gadżetów!

Jeżeli myślicie o tym, jak się dobrze bawić zabawkami erotycznymi i zachować bezpieczeństwo to rozważcie prezerwatywy. Tak, prezerwatywy są dobrym pomysłem na ciekawe sex zabawy z wibratorem, dildo, plugiem analnym i wieloma innymi gadżetami. Zakładacie taką na sprzęt i po skończonej miłosnej hecy nie przejmujecie się tym gdzie była. Wystarczy, abyście ją przepłukali wodą i będzie mogła spokojnie odpocząć do kolejnego użycia.

Kiedy zabawa gadżetami erotycznymi jest zakazana?

Przecież nikt wam nie zabroni, bo jesteście dorośli, skoro to czytacie, przynajmniej mam taką nadzieję. Zachowanie zdrowego rozsądku nakazuje powstrzymać się od zabawy gadżetami w pewnych okolicznościach. I nie, okres nie przeszkadza ani w seksie, ani w tym, by wykorzystać sex zabawki do intymnej pieszczoty. Okres poza tym, że jest dość krwawo, przy zachowaniu odpowiedniej higieny będzie bardzo przyjemnym doznaniem dla partnerki. No ale w takim razie kiedy się zatrzymać z sex zabawą? Pierwszy powód, kiedy trzeba sobie powiedzieć stop, to sex zabawka o niezbyt wysokim poziomie higieny. Może pomóc prezerwatywa, ale jednak jeżeli gadżet, jakim masz się bawić, nie jest twój i nie grzeszy czystością to, co powiedzieć o właścicielu lub właścicielce? Dobra, nie oceniam.

Zdecydowanie nie powinno się korzystać z zabawek, jeżeli wasz stan zdrowia nie pozwala na takie przyjemności. Mamy tu na myśli stany zapalne, na jakie możecie cierpieć lub mogą cierpieć osoby, z którymi spędzacie czas. Zakażenia są niebezpieczne dla zdrowia dlatego lepiej nie podrażniać ciała, niesie to niepotrzebne ryzyko pogłębienia dolegliwości. Wstrzymajcie się dla waszego zdrowia.

Innym problemem, jaki nie pozwoli wam na sex igraszki z zabawkami, jest choroba nowotworowa dolnych obszarów ciała. Przykładowo nowotwory prostaty wykluczają korzystanie z masażerów prostaty. Istnieją przesłanki, że regularne masowanie prostaty może zapobiegać nowotworom prostaty, jednak masowanie takie powinno odbywać się, wtedy kiedy organ jest jeszcze zdrowy.

Unikajcie przyjemności erotycznych po bardzo intensywnym korzystaniu z sex gadżetów, zarówno odbyt, jak i wagina potrzebują odpoczynku, jeżeli były bardzo mocno ćwiczone. Generalna zasada jest taka, że jeśli boli, to dajcie odpocząć, zatrzymajcie się i pozwólcie dać wytchnienie organizmowi.

Mamy nadzieję, że będziecie zdrowi i będziecie mogli w pełni korzystać z przyjemności, jakie niesie zabawa akcesoriami erotycznymi, tego wam życzy redakcja manis.pl. Pozdrawiamy i zachęcamy do zakupów w sklepie eroprezent.pl: https://eroprezent.pl/zabawki-i-gadzety-erotyczne

 

Zobacz wpisy
Dyskusja (0)