CIEKAWOSTKI

Alkohol i seksualność kobiet

Redaktor manIS.pl

W styczniu rozmawialiśmy trochę o tym, jak alkohol wpływa na nas seksualnie. Zmniejsza on nasze zahamowania, sprawia, że czujemy się trochę bardziej komfortowo z partnerem i możemy swobodnie eksperymentować, na dobre i na złe. Rozmawialiśmy też o tym, co alkohol może zrobić z życiem seksualnym mężczyzny. Słaba erekcja i opóźniony wytrysk to tylko dwa problemy, które mogą się zdarzyć.

Dzisiaj skupimy się na kobietach.

Jak alkohol wpływa na kobiety seksualnie?

Zacznijmy od niektórych aspektów fizycznych.

Niektórzy mówią, że mózg jest najważniejszym organem seksualnym kobiety. Kiedy kobieta jest pobudzona seksualnie, neurotransmitery w mózgu wysyłają wiadomości do innych części ciała, aby przygotować ją do stosunku. Na przykład, jej pochwa zacznie się smarować tak, że penetracja jest bardziej komfortowa.

Ale zbyt dużo alkoholu może przerwać ten proces. Kobieta może czuć dużo popędu seksualnego podczas picia, ale kiedy sam akt zaczyna się, może nie być smarowane wystarczająco dużo, aby było przyjemnie. Penetracja może być ciasna i bolesna. Odwodnienie od alkoholu może również prowadzić do suchości pochwy.

Ponadto może ona nie osiągnąć orgazm. Albo jeśli to zrobi, może nie być tak intensywne, jak to jest, gdy nie została ona pijany.

Ogólnie rzecz biorąc, uprawianie seksu po spożyciu alkoholu może być rozczarowującym doświadczeniem. Wpływ alkoholu na seksualność kobiet nie jest jednak tylko fizyczny. Przyjrzyjmy się kilku innym czynnikom, które kobiety (i mężczyźni) powinni wziąć pod uwagę.

Wpływ alkoholu na seksualność kobiet

Zachowania ryzykowne

Alkohol zaburza nasz osąd. Ludzie stają się bardziej atrakcyjni, a sytuacje są często mniej zastraszające po wypiciu kilku piw. Nie możemy podejmować dobrych decyzji, jeśli pijemy zbyt dużo, a to może prowadzić do następujących ryzykownych sytuacji:

- Niechroniony seks. Pod wpływem alkoholu ludzie są mniej skłonni do używania prezerwatyw, co zwiększa ryzyko niechcianej ciąży i przenoszenia infekcji przenoszonych drogą płciową (STI), takich jak HIV, opryszczka, chlamydia i wirus brodawczaka ludzkiego (HPV).

- Przypadkowy seks. Ludzie mogą uprawiać seks z osobami, których nie znają dobrze, z zupełnie obcymi lub z wieloma partnerami. Często zdarza się to bez omówienia historii seksualnej danej osoby, jej statusu STI lub bezpiecznych praktyk seksualnych.

- Gwałt na randce, napaść na tle seksualnym i inne formy przemocy. Kobiety (i mężczyźni) mogą znaleźć się w niebezpiecznych sytuacjach, jeśli za dużo wypili. Mogą być zbyt ufne innemu partnerowi, podążać za tą osobą w nieznane im miejsce i nie być w stanie wyjść, gdy spotkanie stanie się brutalne.

Planuj dalej.

Picie alkoholu nie dotyczy wszystkich kobiet w ten sam sposób. Ale większość kobiet ma pojęcie, z jaką ilością alkoholu mogą sobie poradzić, zanim zaczną czuć się poza kontrolą.

Pamiętaj o tym, gdy jesteś na imprezie lub z przyjaciółmi.

Jeśli planujesz uprawiać seks, pamiętaj, że alkohol może sprawić, że będzie mniej przyjemny. Nawet jeśli nie planujesz spotkania, pamiętaj o tym, że alkohol może sprawić, że stanie się ono mniej przyjemne. Nie pozwól, abyś stała się podatna na ciążę, chorobę weneryczną lub co gorsza.

 

Zobacz wpisy
Dyskusja (0)