SEX

Neuropatia a Wspólna Przyczyna ED

Redaktor manIS.pl

Erekcja jest złożonym procesem. Może nie wydawać się skomplikowany - mężczyzna może być pobudzony seksualnie przez uśmiech swojej partnerki, fantazję erotyczną, albo piękną osobę, która mija go na ulicy. Erekcja może nawet wydawać się automatyczna.

Ale w jego mózgu i ciele połączenia muszą mieć kształt końcówki, aby doszło do erekcji. Bodziec seksualny - ten uśmiech lub seksowny głos - jest przetwarzany przez jego mózg, który wysyła sygnały do jego narządów płciowych, aby wywołać erekcję. Gładka tkanka mięśniowa musi się rozluźnić , tętnice muszą się poszerzyć , krew musi płynąć do penisa , a żyły muszą się skurczyć , aby utrzymać krew na miejscu aż do wytrysku lub stymulacji zatrzyma.

Dziś skupimy się na sygnalizacji, która odbywa się w centralnym układzie nerwowym - sieci łączącej mózg i genitalia. Dla niektórych mężczyzn, uszkodzenia nerwów zakłócają drogę, utrudniając lub uniemożliwiając przedostanie się sygnałów seksualnych. Mężczyzna może doświadczyć czegoś, co go podnieca, ale erekcja po prostu nie dochodzi do skutku.

Co to jest neuropatia?

Medycznym terminem na to uszkodzenie nerwów jest neuropatia. Rodzaj neuropatii związanej z zaburzeniami erekcji (ED) nazywany jest neuropatią obwodową. Termin ten jest używany, ponieważ uszkodzenie nerwu wpływa na inne części ciała, jak ręce, stopy i penisa.

Ten typ neuropatii jest również klasyfikowane jako autonomiczne. Wpływa na procesy, które zachodzą bez naszego myślenia wiele o nich, jak oddychanie, trawienie i erekcje.

Neuropatia a zaburzenia erekcji

Co powoduje neuropatię?

Neuropatia, która prowadzi do erekcji, może mieć wiele przyczyn. Oto kilka przykładów:

- Uszkodzenie narządów płciowych

- Zaburzenia endokrynologiczne, zwłaszcza cukrzyca

- Choroby naczyń krwionośnych

- Leczenie nowotworów i raka, w szczególności chemioterapia

- Infekcje

- Nadmierne spożycie alkoholu

Neuropatia cukrzycowa

National Institute of Neurological Disorders and Stroke szacuje, że 60% do 70% osób z cukrzycą ma pewien stopień neuropatii. A cukrzyca jest ważnym czynnikiem ryzyka dla SOR. U mężczyzn cierpiących na cukrzycę istnieje prawie czterokrotnie większe prawdopodobieństwo wystąpienia SOR niż u mężczyzn bez cukrzycy. I mają one tendencję do rozwoju ED dziesięć do piętnastu lat wcześniej.

Wysoki poziom cukru we krwi może zakłócać sygnały między mózgiem a genitaliami. Może również uszkodzić naczynia krwionośne, zmniejszając przepływ krwi do penisa. (Aby dowiedzieć się więcej o cukrzycy i zaburzeniach erekcji, kliknij tutaj).

Leczenie neuropatii

Czasami nerwy mogą się zagoić, gdy zostanie usunięta przyczyna uszkodzenia. Na przykład, picie mniejszej ilości alkoholu lub leczenie infekcji może być wystarczające, aby nerwy same się naprawiły.

Cukrzyków zachęca się do utrzymywania cukru we krwi pod kontrolą. Leczenie cukrzycy może obejmować leki, specjalne diety i programy ćwiczeń. Twój lekarz może powiedzieć Ci więcej o najlepszych dla Ciebie sposobach postępowania. I upewnij się, że regularnie sprawdzasz swój poziom cukru we krwi.

Zmniejszanie ryzyka

Podobnie jak w przypadku wielu kwestii zdrowotnych, utrzymanie zdrowych nawyków odgrywa kluczową rolę w zapobieganiu neuropatii. Jeśli pijesz za dużo, postaraj się ograniczyć (i nie wahaj się poprosić o profesjonalną pomoc, jeśli jej potrzebujesz). Jeśli palisz, zapytaj swojego lekarza o program rzucania palenia. Jeśli masz cukrzycę, postępuj zgodnie z instrukcjami lekarza do listu. Dokonuj zdrowych wyborów żywieniowych i utrzymuj zdrową wagę. Spróbuj przyłączyć się do siłowni lub spotkać się z przyjaciółmi, aby ćwiczyć.

Korzyści z dobrych nawyków są ogromne. Utrzymasz swoje zdrowie, zmniejszysz ryzyko neuropatii, a także możesz poprawić swoje życie seksualne!

 

Zobacz wpisy
Dyskusja (0)