SEX

Wszystko co trzeba wiedzieć o seksie analnym, bez strachu o seksie

Redaktor manIS.pl

Wielu z nas jest przekonanych, że seks analny to wyjątkowo rzadko spotykany rodzaj aktywności seksualnej. Okazuje się jednak, że jest to aktywność ciesząca się wśród Polaków dużą popularnością. Wciąż jednak wokół seksu analnego pojawia się wiele wątpliwości. Rozwianie ich nie jest wcale trudne. Jeśli Wy również je macie, mamy nadzieję, że nasz wpis je rozwieje. Zapraszamy do lektury artykułu o seksie analnym i o tym jak go uprawiać bezpiecznie.

Nie ma co się bać seksu analnego. Jest przyjemnie jeżeli podejść do tematu z rozsądkiem

Jak uniknąć zabrudzenia podczas uprawiania seksu analnego?

Seks analny uprawiany był już w czasach starożytnych. Ten rodzaj pieszczot nazwano „miłością grecką”, uznano bowiem, że właśnie mieszkańcy starożytnej Grecji ten rodzaj miłosnych pieszczot wymyślili. Wiele osób, które zna seks analny tylko ze słyszenia pyta, "czy on brudzi?". Otóż nie, ale pod warunkiem, że odpowiednio się do niego przygotujesz. Seks analny naprawdę bardzo rzadko kończy się pobrudzeniem, jak przypuszczają to osoby, które w tym rodzaju aktywności seksualnej nie mają żadnego doświadczenia.

Warto też wiedzieć, że stosunek analny nie musi wiązać się z bólem. Ta forma pieszczot nie musi też kończyć się podrażnieniami czy nawet małymi rankami. Podobnie jest z zabrudzeniami, ale o nich więcej powiemy Wam trochę później. Pod względem fizjologicznym odbytnica jest pusta. Aż do chwili, gdy organizm nie czuje potrzeby wypróżnienia, końcowy odcinek jelita jest czysty. Wobec tego, nie musisz niczego obawiać się podczas seksu, jeśli Twój układ trawienny funkcjonuje prawidłowo. Ważne jest tylko, aby na kilka godzin przez planowanym stosunkiem udać się do toalety w celu wypróżnienia się.

Rozwiązaniem, które zapewni Wam znacznie większy komfort psychiczny jest wykonanie lewatywy. Ją również należy wykonać na kilka godzina przed stosunkiem. Możecie być pewni, że po lewatywie żadne zabrudzenia Wam nie grożą.

Jak się przygotować, aby seks był bezbolesny i bezpieczny?

sex analny nie musi boleć, trzeba dobrze się przygotować

Satysfakcji, które może dostarczyć seks analny będzie co najmniej tyle jak w trakcie tradycyjnego seksu, ale pod warunkiem, że odpowiednio się do niego przygotujecie. By uniknąć przykrych niespodzianek musimy pamiętać, że anus nie jest fizjologicznie przystosowany do penetracji. Wymaga od partnerów zrozumienia, zaufania do sienie, wyczucia i mnóstwa cierpliwości. Zgodę na niego muszą wyrazić oboje partnerzy. Wpisy na ten temat już wkrótce pojawią się na blogi, na razie musi Wam wystarczyć kilka praktycznych wskazówek. Jak już wspomnieliśmy, jeśli chcecie sobie zapewnić w czasie stosunku bardzo duży komfort psychiczny i fizyczny, wykonajcie kilka godzin wcześniej lewatywę. Tuż przed udaniem się do sypialni dokładnie umyjcie swoje okolice intymne.

Prezerwatywy i lubrykant konieczne podczas uprawiania seksu analnego

uprawianie seksu analnego powinno być bezpieczne dlatego prezerwatywy i lubrykant mają być kupione!

Sprawdźcie też czy macie prezerwatywy i lubrykant. Uprawianie pieszczot analnych bez prezerwatywy znacznie zwiększa ryzyko zakażenia chorobami przenoszonymi drogą płciową, w tym także wirusem HIV. Po seksie analnym nie możecie wprowadzać penisa do pochwy. Musicie go najpierw umyć lub zmienić prezerwatywę. Uchroni to partnerkę przez infekcją intymną. Zarówno podczas korzystania z wibratorów analnych, jak i pieszczot analnych niezbędne jest korzystanie z lubrykantu. To intymny żel o silnych właściwościach nawilżających. Bardzo dobrze sprawdzają się lubrykanty na bazie wody. Wybierajcie te, które dodatkowo mają właściwości rozluźniające, jak na przykład te od H2O.

Seks analny przyniesie satysfakcję partnerom, gdy będą rozluźnieni i podnieceni. Cuda zdziała zarówno masaż okolic anusa jak i delikatne pieszczoty tej okolicy. Akcesoria do seksu analnego plus gruszki Do seksu analnego bardzo polecane są erotyczne gadżety. Gadżety erotyczne potrafią rozgrzać atmosferę i rozpocząć grę wstępną, rozluźniając anus.

Podsumowanie uprawianie seksu analnego

Nieprzyjemnych sytuacji może uniknąć gruszka do lewatywy, a lubrykant sprawi, że pieszczoty nie będą bolesne. Doskonałej jakości akcesoria do seksu analnego znajdziecie w Sex Shopie. Dzięki nim Wasze doznania z seksu analnego mogą być jeszcze bardziej satysfakcjonujące.

Zobacz wpisy
Dyskusja (0)